Sandra Perković (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

DIJAMANTNA LIGA U OSLU: Sandra Perković osvojila je treće mjesto

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković osvojila je treće mjesto u bacanju diska na mitingu Dijamantne lige u norveškom Oslu.

 

Sandra je na Bislett mitingu u Oslu došla do trećeg mjesta sa svojim hicem sezone od 65.26 metara. Perković je tu daljinu postigla u zadnjem šestom pokušaju, a osim njega, imala je još tri ispravna hica – 65.06, 62.12 i 62.68 metara.

Za Perković je ovo bio drugi ovogodišnji nastup u Dijamantnoj ligi, nakon što je u Parizu bila druga iza Amerikanke Valerie Allman. Začudo, u Oslu nije slavila Allman jer je s hicem od 66.19 metara bila druga dok je u petoj seriji Nizozemka Jorinde van Klinken bacila pobjedničkih 66.77 metara.

U poretku ove discipline nakod tri od pet natjecanja Dijamantne lige vodi Allman s 23 boda ispred Perković s 13 i van Klinken s 11 bodova.

Diskašice će ponovno biti u akciji 2. srpnja u Stockholmu.

Fenix-magazin/IK/Hina

 

Povezano

POVIJESNI USPJEH “ZMAJEVA”: BiH pobjedom nad Katarom najvjerojatnije izborila nokaut-fazu Svjetskog prvenstva
NJEMAČKI MEDIJI: Dirljiva gesta hrvatskih zvijezda, Modrića za 200-ti nastup iznenadili majicama s njegovim likom
IZJAVE NAKON UTAKMICE: Dalić i Modrić zadovoljni osvajanjem 3 boda
VAŽNA POBJEDA HRVATSKE: “Vatreni” pogotkom Budimira s 1:0 savladali Panamu
ENGLEZI REMIZIRALI: Harry Kane i suigrači ‘kiksali‘ protiv borbene Gane
TORONTO: Tisuće hrvatskih navijača u korteu išli na utakmicu “Vatrenih” protiv Paname