DFB Pokal (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

DFB Pokal bez iznenađenja, Bayern se namučio kod Rödinghausena a Augsburg prošao Mainz nakon produžetaka

U drugom kolu njemačkog nogometnog kupa (DFB Pokal) nije bilo većih iznenađenje, iako je malo nedostajalo da se dogodi bar jedna velika senzacija.

“Amateri” SV Rödinghausena pružili su žestok otpor i skupo prodali svoju kožu u utakmici protiv velikog Bayerna hrvatskog trenera Nike Kovača. Bavarci su zarano poveli golovima Wagnera (8. min) i Müllera (13. min) iz jedanaesterca. Nakon što novi jedanaesterac za Bayern nije realizirao Sanchez, u drugom poluvremenu Bavarci su popustili i pružili regional ligašu prliku za povratak. Na teškom i kišom nakvašenom terenu, koji je više odgovarao domaćinu, igrači Rödinghausen su smanjili rezulata na 1:2 u 49. minuti i do kraja su prvaka držali na mukama. Bayern je i tada imao niz sjajnih prilika ali lopta nije htjela u gol, dok je na drugoj strani Manuel Neuer morao spašavati svoja vrata.

U Wiesbadenu je SV Wehen također pružio veliki otpor favotiziranim gostima iz Hamburga. Premda je rezultat od 0:3 uvjerljiv, Hamburger SV se također morao dosta namučiti za prolaz dalje. Domaćini su imali niz velikih prilika koje nisu uspjeli realizirati.

U utakmici prvoligaša FC Augsburg i 1. FSV Mainz 05 igrali su se produžeci nakon što je utakmica nakon 90 minuta završila rezultatom 2: 2 (1: 2). Pobjednički zgoditak za domaćine iz Augsburga za konačnih 3:2 postigao je Caiuby u 105. minuti.

U krugu najboljih 16 momčadi dalje je prošla momčad 1. FC Heidenheim koja je savladala SV Sandhausen s 3: 0 (2: 0).

Herta je u Darmstadtu, u najboljoj utakmici dana, savladala domaćine rezultatom 0:2, Padeborn je slavio u gostima kod BSG Chemie Leipzig rezultatom 0:3, , Fortuna Düsseldorf je deklasirala Ulm rezultatom 1:5 a Wolfsburg je bio golji u gostima kod Hannovera rezultatom 0:2.