Luka Menalo ispred vratara Osijeka Ivice Ivušića / Foto: HINA

DERBI 6. KOLA HNL: Dinamo s 5-2 porazio Osijek i učvrstio prvo mjesto na ljestvici

U derbi utakmici šestog kola HNL postignuto je čak sedam pogodaka, a nogometaši Dinama su na maksimirskom stadionu svladali Osijek s 5-2 (1-1).

Dinamo je poveo vrlo rano, već u trećoj minuti je zabio Mislav Oršić. Osijek je preko Diona Drena Belje izjednačio u 28. minuti. U nastavku susreta prvo je Dinamo pobjegao na 3-1 golovima Brune Petkovića i Dine Perića, dok je Osijek smanjio na 2-3 golom Laszla Kleinheislera u 74. minuti. U finišu utakmice još je jednom strijelac bio Perić, a sve je zaključeno autogolom Jurčevića za 5-2.

Dinamo je utakmicu otvorio na najbolji mogući način te je poveo već u trećoj minuti. Ivanušec je ukrao loptu osječkoj obrani te se sjurio desnom stranom. Ubacio je pred gostujuća vrata gdje je Oršić iz drugog pokušaja, nakon što mu se lopta sretno odbila u noge, zabio pod gredu za 1-0.

Osijek zbog primljenog pogotka nije potonuo, već je, čak štoviše, počeo dominirati maksimirskim travnjakom. Prvo je pokušao Fiolić, potom je u 14. minuti odlično raspalio Kleinheisler, ali je pogodio vratnicu.

Bruno Petkovic ispred vratara Osijeka Ivice Ivusica 2
Bruno Petković ispred vratara Osijeka Ivice Ivušića / Foto: Hina

Nastavio je Osijek napadati pa je samo minutu kasnije pucao Lovrić. Livaković je odlično reagirao, obranio, a na odbijenu loptu je natrčao Beljo i zatresao mrežu Dinama. No, pogodak je poništen zbog zaleđa.

No, u 28. minuti Beljo je ipak bio strijelac za 1-1. Miloš je ubacio, Beljo se bolje snašao od Lauritsena i postigao pogodak, svoj četvrti u sezoni koliko je dao i prethodni strijelac na dvoboju Oršić.

Do kraja poluvremena se igralo ravnopravno, a na početku nastavka za Dinamo su u igru ušli Drmić i Špikić. Žestoko je krenuo Dinamo po novo vodstvo te je poveo u 53. minuti. Moharrami je ubacio, a vrlo spretno je glavom loptu zahvatio Petković i pogodio osječku mrežu za 2-1.

Dinamo je nastavio napadati pa je vrlo brzo moglo biti 3-1, ali je Drmić pucao sasvim blizu gostujuće vratnice. U 65. minuti nije bilo spasa gostima. Bočkaj je sve pripremio Periću, a ovaj je glavom pogodio za 3-1. Nada se Osijeku pojavila u 74. minuti kada je smanjio svoj zaostatak na 2-3. S 20 metara je pucao Kleinheisler, a lopta se odbila od Mišića i u visokom luku uletjela u domaću mrežu.

Niz pogodaka u drugom dijelu se vrlo brzo nastavio. U 82. minuti je Dinamo reprizirao treći pogodak. Bočkaj je ubacio, a Perić je još jednom glavom zakucao loptu u mrežu za 4-2 i potvrdu Dinamovog slavlja u jubilarnom 100. derbiju protiv Osijeka. Na samom kraju još je i Jurčević pogodio vlastitu mrežu za konačan rezultat 5-2.

Josip Misic na travnjaku Hina
Josip Mišić na travnjaku u borbi za loptu / Foto: Hina

Dinamo je ovom, petom ligaškom pobjedom u sezoni, učvrstio prvo mjesto, dok je Osijek ostao nisko, na osmom mjestu ljestvice.

U prvom subotnjem susretu šestog kola HNL nogometaši Varaždina i Šibenika su remizirali te je nakon uzbudljivih 90 minuta ogled završio 2-2 (1-1). Šibenik je poveo golom Duje Čopa u 24. minuti, ali su potom uslijedila dva gola Michele Šege za 2-1 Varaždina. Konačnih 2-2 postavio je Ivan Delić koji je za Šibenik realizirao jedanaesterac u 69. minuti.

U nedjelju će ovo kolo zaključiti Istra 1961 – Rijeka (18.55 sati) te Hajduk – Lokomotiva (21.05 sati).

HNL, 6. kolo:

Dinamo – Osijek 5-2 (Oršić 3, Petković 53, Perić 65, 82, Jurčević 90+3-ag / Beljo 28, Kleinheisler 74)

Varaždin – Šibenik 2-2 (Šego 29, 50 / Čop 24, Delić 69-11m)