Hrvatska muška teniska reprezentacija / Foto: Preslik HTS

DAVIS CUP: Pobjedom u parovima Mektića i Pavića, Hrvatska upisala 3:0 protiv Argentine

Hrvatska muška teniska reprezentacija kompletirala je maksimalnu 3-0 pobjedu protiv Argentine u 3. kolu skupine A Davis Cupa u Bologoni.

Nakon što su Borna Gojo i Borna Ćorić osigurali nedostižnu prednost od 2-0 pobjedama u pojedinačnim susretima, Gojo je svladao Sebastiana Baeza sa 6-1, 3-6, 6-3, a Ćorić je nadigrao Francisca Cerundola sa 6-4, 7-6 (6), Nikola Mektić i Mate Pavić su u igri parova sa 6-2, 7-5 bili bolji od Maxima Gonzaleza i Horacija Zeballosa.

Mektić i Pavić su dominantno odigrali prvi set, čvrsto držali gemove na svom početnom udarcu, dok su svakom od suparnika po jednom oduzeli servis. U drugom setu je bilo više borbe, Argentinci su kod rezultata 3-3 imali i dvije vezane “break-lopte” na servis Mektića, no tada je Pavić sjajno reagirao na mreži, da bi kod prednosti Hrvatske od 6-5 Argentinci ispustili 40-15 na svom servisu. Odličnim reternima i igrom nakon njih Mektić i Pavić su osvojili četiri uzastopna poena na servis suparnika i okončali dvoboj.

Bio je ovo peti međusobni Davis Cup dvoboj Hrvatske i Argentine, prvi u novom formatu i prva pobjeda Hrvatske.

Hrvatska je u Bologni ostvarila dvije pobjede i poraz, a Argentina tri poraza. Italija je na vrhu skupine s dvije pobjede, dok je Švedska upisala po pobjedu i poraz.

Hrvatska će završiti kao druga u skupini te se plasirati na završnicu u Malagi krajem studenoga ukoliko u nedjelju dvoboj Italije i Švedske završi bilo kojim drugim rezultato osim 3-0 za Švedsku.