Arhivska fotografija izbornika Zlatka Dalića / Foto: Hina

DALIĆ NAKON UTAKMICE: Brine me što olako primamo golove – prve 43 minute smo odigrali sjajno i onda nam se dogodio ‘blackout’

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić nakon 2-4 poraza od Francuske u susretu 2. kola Lige nacija izjavio je kako ga brine što njegova momčad prima previše pogodaka.

Hrvatska je u prva dva nastupa u Ligi nacija, protiv Portugala u subotu i Francuske u utorak primila ukupno osam golova, što je svakako previše iako su suparnici bili aktualni europski i svjetski prvaci.

“Odigrali smo sjajnih 43 minute. Kontrolirali smo utakmicu, vodili 1-0, imali dosta dobrih situacija za drugi gol i onda nam se dogodio ‘blackout’ od dvije minute tijekom kojih smo primili dva gola i utakmica je krenula u drugom smjeru. I Igra i raspoloženje i sve… Žao mi je, olako primamo golove, to je činjenica. Vratimo se na 2-2, onda opet primimo gol iz prekida nakon skoka, oni pet puta skaču, a nitko ne pazi. Kod tog trećeg gola utakmica se prelomila. Igrali smo dobro u polju, ali moramo popraviti igru u prekidima ako želimo biti konkurentni u Ligi nacija i na Europskom prvenstvu. Nadam se da ćemo biti kvalitetniji za mjesec dana u dvije utakmice koje nam slijede”, izjavio je Dalić za Novu TV.

S izbornikom se slaže i Josip Brekalo koji je svojim prvim pogotkom za reprezentaciju početkom drugog poluvremena poravnao na 2-2.

“Mislim da smo bili bolja momčad, u prvom poluvremenu smo u prvih 40 minuta igrali savršen nogomet, vodili smo 1-0, a onda nam se dogodio pad koncentracije i primili smo dva jeftina gola. U drugom poluvremenu se ponovila ista priča, ali mislim da smo pokazali dobru reakciju nakon utakmice protiv Portugala i pokazali da smo top ekipa. Ovako odigrati protiv svjetskog prvaka u Parizu dosta govori o nama, ali rezultat nije zadovoljavajući”, kazao je Brekalo koji se osvrnuo i na nastavak natjecanja u Ligi nacija:
“Imali smo najteži mogući raspored na startu Lige nacija, ali sada nas čekaju dvije domaće utakmice u kojima ćemo učiniti sve da izborimo ostanak”, dodao je napadač Wolfsburga.

Nakon dva kola u skupini 3 Lige A na vrhu su Portugal i Francuska sa po šest bodova, dok su Švedska i Hrvatska bez bodova. Pobjednik skupine izborit će nastup na završnom turniru, dok će posljednja reprezentacija ispasti u Ligu B.

Hrvatska će u listopadu odigrati tri utakmice, prvo će 7. listopada gostovati kod Švicarske u prijateljskoj utakmici, dok će 11. i 14. listopada u Maksimiru ugostiti Švedsku i Francusku u susretima 3. i 4. kola Lige nacija.