Izbornik svjetskih doprvaka Zlatko Dalić /Foto: Hina

Dalić: Bilo je teško za gledat, a kamoli za igrati

Naš plan je bio osvojiti tri boda, to smo i uspjeli, ali je bilo vrlo teško, teško i za gledati, a kamoli za igrati, kazao je nakon pobjede nad Walesom (2-1) izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić.

U dvoboju E kvalifikacijske skupine EURA 2020 u Osijeku su nogometaši Hrvatske slavili protiv Walesa s 2-1 (1-0) i zasjeli na čelo ljestvice.

“Svaka čast momcima na trudi i hvala svim ovim navijačima u Osijeku, koji su stvarno bili odlični. Ne želim sada puno pričati zašto je bilo tako teško i zašto se nakon primljenog gola u moju momčad uvukla panika i nervoza. Zadnjih 15 minuta utakmica je bila izvan kontrole, Velšani su mogli izjednačiti, ali i mi smo mogli postići barem još dva gola. Nismo to uspjeli i zato smo se mučili. Ponavljam, najvažnija je ipak pobjeda”, kazao je Dalić.

Hrvatska je povela autogolom Alexandera Lawrencea u 17. minuti nakon ubačaja Ivana Perišića, koji je zabio za 2-0 u 48. minuti. U 77. minuti David Brooks, uz pomoć Domagoja Vide, postiže gol za Velšane.