Detalj s utakmice Osijek - Adana Demirspor u kojoj je igrač Osijeka okružen petoricom Turaka (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu

ČUDO SE IPAK NIJE DOGODILO: Pobjeda Osijeka na oproštaju od Europe

Nogometaši Osijeka pobjedom 3-2 (1-1) protiv Adana Demirspora na svojoj Opus Areni u uzvratom susretu 3. pretkola oprostili su se od nastupa u Konferencijskoj ligi ove sezone.

S obzirom da je prva utakmica prije tjedan dana završila uvjerljivom 5-1 pobjedom turskog sastava iluzorno je bilo očekivati kako Osijek može proći, no slavonski je sastav za oproštaj od Europe ostvario pobjedu protiv respektabilnog suparnika.

Osijek Adana Demirspor 1
Detalj s utakmice Osijek – Adana Demirspor (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu

Adana je povela golom Yusufa Sarija (31), Osijek je preokrenuo preko Darka Nejašmića (42), Mije Caktaša (59) i Šime Gržana (82-11m), da bi na konačnih 3-2 smanjio Yusuf Erdogan (90+1).

Osječani su u uvodu utakmice dva puta zaprijetili udarcima s ruba kaznenog prostora, no Karačić je sigurno otklonio prijetnje Bukvića i Caktaša.

Gosti su, pak, poveli iz svoje prve prave prilike na utakmici. Domaći su jeftino izgubili loptu na sredini igrakišta, do nje je stigao Belhanda i još jednom pokazao svoju klasu. Dovukao je loptu do pred kazneni prostor i onda pravodobno proigrao nadolazećeg Sarija koji je prizemnim udarcem sa 16 metara pogodio donji desni kut.

Osijek Adana Demirspor 3

Pogodak koji je navijestio preokret u nastavku stigao je u 42. minuti kada je Lovrić izveo udarac iz kuta, a Nejašmić bio najviši u skoku te glavom svladao Karačića.

Prednost Osijeku donio je Caktaš u 59. minuti. Karačić je obranio dva uzastopna udarca Lovrića s ruba kaznenog prostora, ali kada je u manje od pet sekundi još jedna lopta krenula prema njemu, ovoga puta pucao je Caktaš bosanskohercegovački vratar više nije stigao reagirati i lopta je odsjela u mreži.

Kada je u 81. minuti sudac Brooks ocijenio kako je Guler u pokušaju raščišavanja situacije u svom kaznenom prostoru umjesto lopte pogodio Jugovića Osijek je dobio kazneni udarac kojega je minutu potom Gržan sigurno izveo za 3-1 pojavila se nada kako bi Osijek u samoj završnici mogao i nadoknaditi velika četiri gola zaostatka.

No, na samom startu sudačke nadoknade Adana je iz protunapada postigla pogodak za konačnih 3-2. Sari je pobjegao po desnom krilu i ubacio prizemnu loptu za Erdogana kojemu nije bilo teško s pet metara zakucati loptu u mrežu.