Igrači Dinama i Croatije pred početak hrvatskog derbija u Münchenu / Foto: Fenix (NC)

CROATIJA SLAVILA U HRVATSKOM DERBIJU U MÜNCHENU: S dva pogotka Josipa Kujundžića Croatija u gostima zasluženo savladala Dinamo München

Dugo iščekivani hrvatski derbi u natjecanju Kreisklase 3 Bayern u Münchenu između NK Dinama München i FC Croatije München zasluženo je pripao je Croatiji, a strijelac oba pogotka na utakmici bio je Josip Kujundžić.

NK Dinama München – FC Croatije München 0:2 (0:1)

Gostujuća momčad je bolje otvorila utakmicu i došla u vodstvo u 6. minuti kada Josip Kujundžić trese mrežu Dinama. Igrači Dinama pokušavaju doći do izjednačenja, ali bez konkretnog učinka.

Hrvatski derbi u Muenchenu svi

U nastavku utakmice gledatelji su vidjeli istu sliku. Igralo se uglavnom na sredini terena, pri čemu je Croatija bila bolja a i konkretnija momčad. Pogodak za konačan rezultat od 0:2 u 90. minuti postiže najbolji igrač i strijelac prvog pogotka za Croatiju Josip Kujundžić.

Ovom pobjedom Croatija je izbila na drugo mjesto na ljestvici sa 9 bodova iz 4 utakmice. Dinamo je pao na 9. mjesto i ima 4 boda iz 3 odigrane utakmice.

Sastav Dinama München:Baškard, Knezović, Kosić, Vuletija, Trogrlić, Kolundžić, Alandžak, Landeka, Nedić, Markanović i Miladinović.

Sastav Croatia München: Božić, Stanić, Tomičić, Buljan, Rezo, Tuka, Kujundžić, Varivoda, Tavra; Pavić i Bagarić.Strijalac za Croatiju: Josip Kujundžić (6´) i (90´)

– Nakon što su se slegli dojmovi nedjeljnog hrvatskog derbija možemo reći kako je momčad Croatije zasluženo odnijela sva 3 boda iz Lochhausena. Utakmica je prošla u fer i korektnoj igri obje momčadi. Croatija je iskoristila svoje prilike, dok nažalost naši napadači nisu imali svoj dan. Ovim putem čestitamo momčadi Croatije München, a mi se okrećemo sljedećoj utakmici koja nam je na rasporedu već u četvrtak kada gostujemo kod momčadi Forstenried, izjavio je predsjednik Dinama München Josip Šarić.