Momčad Croatie Zürich snimljena pred utakmicu na Kantridi ove godine

Croatia Zürich u nadoknadi primila zgoditak te uzela samo bod Espanol Iberiji

CD Espanol Iberia – NK Croatia 3:3 (2:2)

Najpoznatiji i najpopularniji hrvatski nogoemtni klub u Švicarskoj,  Croatia Zürich gostovala je u ovom kolu kod vrlo neugodnih Španjolaca, s kojima imaju vrlo loša iskustva. No, ovaj puta nije bilo izgreda. Iako je u pitanju bila čvrsta igra, domaći igrači ipak su stali na loptu i ovaj puta igrali samo nogomet.

Croatia je pokušala također stati na loptu i bila je djelom vrlo uspješna u tome, ali za petama je uvijek bio protivnik koji je pod svaku cijenu želio pobjedu. A željeli su je i igrači NK Croatie, kojima u zadnje vrijeme ne ide sve za nogom! Želja je bila prisutna, ali nedostajalo je sreće da Croatia visokim rezultatom riješi utakmicu u svoju korist te se tako podigne na tablici sa predzadnjeg mjesta.

Malo je nedostajalo da momčad Croatie uspije u naumu. Hrvati su dva puta vodili a domaćini stizali rezultat. Na poluvremenu je bilo neriječeno 2:2.

Sudac utakmice obilježio je drugo poluvrijeme svirajući svako malo prekršaj i tako prekidao utakmicu. Unatoč takvom suđenju, Croatia je ponovno došla do svoje prave prilike u 92′ minuti  kada Ivan Dukić pogađa za vodstvo gostiju. Radost hrvatskih igrača i navijača nije dugo trajala. Svega minutu kasnije, u sudačkoj nadoknadi, domaćin opet poravnao rezultat nakon čega je sudac odsvirao kraj utakmice.

Pogotke za NK Croatiu postigli su Stanislav Blažanović (1) i Ivan Dukić (2).

Sastav NK Croatia: F. Dukić, M. Vundač, D. Crnković, S. Blažanović (C), I. Dukić, M. Prskalo, D. Dezić, M. Jelečević, A. Prcela, N. Ivanković, M. Stjepanović. Još je igrao L. Lapenda i M. Vučur. Trener: Robert Čurić

Sljedeću utakmicu NK Croatia igra protiv relativno jakog protivnika, momčadi  FC Oetwil-Geroldswil.