Detalj s utakmice Croatije ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

CROATIA ZÜRICH I DALJE BEZ POBJEDE: Ponos Hrvata Švicarske ispada iz lige, unatoč tom neuspjehu nitko od vodstva kluba ne daje ostavku

U 15. kolu amaterske 3. lige regije Zürich, Croatia Zürich doživjela je novi poraz i ostaje i dalje bez pobjede ove sezone. Unatoč tom sramotnom neuspjehu, nitko iz vodstva kluba koji je dugogodišnji ponos Hrvata Švicarske još nije podnio ostavku.

NK Croatia Zürich ( 3.L.) : FC Industrie Turicu ( 3.L.)     1:2  (1:1).

Momčad Croatije, koju je u ovoj utakmici umjesto prvog trenera Stanislava Blažanovića vodio Stjepan Laštro, dobro je počela utakmicu i u 19. minuti preko Sebastijana Jurića povela sa 1:0.

Stjepan Laštro / Foto: Fenix (I. Barišić)

Gosti su uzvratili u 27. minuti kada Ficeli nakon nabačaja glavom trese mrežu nemoćnog vratara Croatije Frane Dukića.

U drugom dijelu utakmice gosti su bili bolji i stalno stvarali pritisak na vrata domaćina.

Vratar Dukić bio je kao na streljani i spašavao svoja vrata sve do 3. minute sudačke nadoknade kada gosti uspijevaju zabiti pogodak za svoju pobjedu od 2:1.

Sastav Croatije Zürich: Frano Dukić, Carlos Miguel Fernandes Monteiro, Toni Zubonja, Ivan Dukić (C), Josip Filipović, Nicola Petrlić, Loris Tanzillo, Stjepan Močilac, Jurica Barišić, Hrvoje Pavlović, Sebastijan Juri. Klupa za pričuve: Marko Žiljak, Davor Crnković, Marko Karimović, Stjepan Laštro. Trener – igrač: Stjepan Laštro.

Iduću utakmicu momčad Croatije Zürich gostuje u nedjelju kod drugoplasirane momčadi Schlierena. Utakmica se igra s početkom u 13.00 na igralištu Zelgi u Schlieren.