Strijelci za Croatiju Josip Ivanović (kapeten) i Boban Bogoeski / Foto: Fenix

Croatia Singen uzela bod momčadi SV Gailingen – lijepa nogometna predstava i sportsko druženje nakon utakmice

U mjestu Gailingenu, na samoj Švicarskoj granici, Croatia Singen je u gostima kod SV Gailingen odigrala neriješeno 2:2.

SV GAILINGEN – CROATIA SINGEN   2:2 (0:1)

Croatia se nalazi na petom mjestu i malo je vjerovatno bilo pomicanje prema gori ili dolje. Tako je Hrvatska momčad, što se tiče rezultata, ušla neopterećena u susret. Domaćini se bore za ulazak u ligu više pa su svakako htjeli izbjeći relegacije i prvim mjestom ići izravno u viši rang.

Croatia je odigrala jako dobro, posebno u prvom poluvremenu. Imali su više od igre i  stvarali prigode za zgoditak. U takvim situacijama našli su se Ćurković, Palavra i Ungemach da bi ipak u 27. minuti ipak došli do vodstva. Ćatić je sa 18 metara uputio snažan udarac, vratar odbija loptu u polje, a odbijanac vješto sa 5 metara Josip Ivanović sprema u mrežu.

U drugom poluvremenu utakmica se potpuno otvara i igralo se oštro i sa jedne i druge strane, ali ipak fer. U 62. minuti Antonio Golić je malo nespretno startao na domaćeg napadača i domaćini iz penala izjednačili rezultat. Zbog drugog žutog domaći igrač morao je napustiti teren u 75. minuti ali sa igračem manje domaćini u samo tri minuta poslije uspjeli i povesti s 2:1.

Sa nekoliko zamjena trener Gogić vraća malo svježine u igru što se isplatilo jer je Croatia izjednačila pred sam kraj utakmice. U 88. minuti i branič Antonio Golić ide naprijed i sa desne strane iskosa upošljava Bogoevskog koji je vratara matirao niskom prizemnom loptom u donji desni kut.

Vratar i trener Gogić / Foto: Fenix

Iako je ovaj drugi pogodak Croatije domaćoj momčadi možda i srušio san o povratku u A ligu, te su shodno tome bili razočarani, nakon utakmice igrači i jedne i druge momčadi su zajedno ostali na piću i zajedničkom druženju  što su domaćini posebno istaknuli na svojim strenicama.

Croatia Singen: Gogić, A.Golić, Bogoeski (Ančić), Ćatić, Ivanović, Ungemach (Dabkowski), Zečević (Jakovljević), Miske, Palavra (Kraml), Ćurković, I.Golić. Strijelci: Ivanović 27, Bogoeski 88

Croatia sljedeće kolo u subotu igra protiv zadnjeg FSV Phönix Gottmadingen i sve osim pobjede bi bilo iznenađenje.