Momčad Croatije Mannheim / Foto: Fenix (M. Lozančić)

CROATIA MANNHEIM SLAVILA U DERBIJU: Četiri pogotka napadača Croatije za četvrtu uzastopnu pobjedu hrvatske momčadi

Croatia Mannheim upisala je u nedjelju četvrtu uzastopnu pobjedu, ovaj put od 4:1 u derbiju kola.

SG Croatia Mannheim – SV Schriesheim 4:1 (2:0)

Croatia Mannheim je bolje otvorila utakmicu i već u 23. minuti autogolom gostiju došla u vodstvo od 1:0. Cijelo prvo poluvrijeme hrvatska momčad je diktirala tempo i pred odlazak na odmor, u 45. minuti preko Pepraha povećava vodstvo na 2:0.

Trener Marcel Ladan na poluvremenu nije nista mijenjao.  Prva izmjena napravljena je u 56. minuti kada Pavla Božića mijenja Zlatko Mikić, raniji igrač momčadi HNK Orašje s kojom je igrao u Premier ligi BiH.

Malo opuštanje u obrani Croatije koriste gosti u 73. minuti i smanjuju rezultat na 2:1 preko Fabiana Brauna. Pokušavali su tada gosti doći i do izjednačenja, ali bezuspješno.

Igrala se 90. minut kada “Matićka strojnica” Zlatko Mikić trese mrežu gostiju i povećava vodstvo na 3:1. To je bio četvrti pogodak Mikića u dresu Croatijee Mannheim. Konačan rezultat od 4:1 u trećoj minuti sudačke nadoknade (90+3) postavlja Shukeirik.

S nova tri boda Croatia Mannheim zauzima 6. mjesto i ima priliku poboljšati svoj položaj na ljestvici jer sljedeće nedjelje na domaćem terenu dočekuju posljednjoplasiranu momčad FV Leutershausen. Nedjeljna utakmica počinje u 14,30 sati.

Sastav Croatije Mannheim: Kobaš, Božić (od 56. Mikić), Rimac, Lozar, Dominković, Živković, Shukeirik, Filipović (od 59. Filipić), Keserović, (od 59. Pavičić), Šero (od 72. Martinović), Peprah. Trener Marcel Ladan. Igrač utakmice: Donavan Raphaels Peprah.