Croatia Mannheim potvrdila naslov jesenskog prvaka

Croatia Mannheim – Spvvg 03 Sandhofen 3:2

Croatia Mannheim potvrdila ja naslov jesenskog prvaka pobjedom na svome terenu protiv momčadi Spvvg 03 Sandhofen rezultatom 3:2. Prije toga se čekalo na sučevu odluku hoće li se utakmica odigrati. Naime, SG Croatia Mannheim ima dva terena na kojem se mogu igrati  utakmice, pri čemu je prioritet prirodni travnjak dok se umjetni travnjak koristi u zimskom dijelu sezone. Sudac je odlučio da se može igrati na umjetnoj travi.

Momčad Sandhofena je priželjkivala otkazivanje utakmica dok su Hrvati željeli njeno odigravanje te mali revanš jer je prvi susret ovih dviju momčadi završen bez pobjednika (2:2).

Prvu priliku na utakmici je imao Marinić ali nije loptu uspio pospremit iza vratara Sandhofena. Najbolji igrač Sandhofen šutira s nekih 20-tak metara i lopta ulazi u gol, vratar Tadić nije mogao ništa učiniti. Nedugo nakon toga Marinić dobiva loptu na drugu stativu i zakucava je iza vratara gostiju. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1.

Početak drugog poluvremena Marijanović iz slobodnog udarca s dvadeset metara neobranjivo šalje loptu u mrežu i donosi Hrvatima vodstvo od  2:1 u 58 minuti utakmice. U 67. minuti Filipović trese mrežu gostiju ali sudac svira zaleđe. Sjajni Marinić željan igre, kao da je utakmica počela, postiže svoj drugi pogodak. Nezaustavljivi Pitlović probija sam do šesnesterca i šutira ali lopta nažalost prolazi iznad vratnice. Gosti smanjuju rezultat na 3:2 u drugoj minuti produžetka (90 + 2). Dvije minute kasnije sudac označuje kraj, veliko slavlje Croatie Mannheim.

Croatia Mannheim je igrala u sustavu 4-4-2: Tadić – Perić (C), Marinić, Radišković i Šero – Brajković, Marijanović, Oršolić, Kovre – Pitlović i Patrick (Ivan Filipović).

Croatia Mannheim u petak 09. prosinca organizirala Božićnu proslavu s igračima, članovima te prijateljima Croatie Mannheim. Sa stotinjak gostiju i s glazbom uživo slavilo se do kasnih jutarnjih sati.