Arhivska snimka Croatie Mannheim

Croatia Mannheim izbila na prvo mjesto i tako piše noviju povijest

Nakon prošlotjedne pobjede u gostima, Croatia Mannheim je u nedjelju ostvarila i domaćiu pobjedu te sa tri nova boda, nakon 13 kola, izbila na čelno mjesto u Kreisklassi A2.

Za povijesni događaj kluba najzaslužniji su sjajni igrači sa trenerom Croatie Mannheim Claudiom Poletijem. Poleti je izabrao najboljih jedanest igrača dok je na klupi imao pet rezervnih igrača koji su mogli odmah ući a da se razlika u kvaliteti ne primjeti.

Prvu priliku u 8. minuti utakmice imao je Siniša Pitlovic ali lopta nije htjela u mrežu. Gosti su potom preuzeli igru i u 13. minuti utakmice imali čak četiri udaraca iz kuta. Ali nisu imali šanse protiv odbrane Croatie. Igrala se 30. minuta kada Pitlović dobiva loptu na sredini terena, kreće sam u napad i probija odbranu SVV Vogelstand te šutira ali vratar gostiju odobija loptu preko vratnice.

Patrick Timamo Guenbu dobiva priliku u 40 minutu da konačno zabije i dovede Croatiju Mannheim u vodstvo ali lopta prolazi pokraj vratnice. Gosti su isto imali dvije stopostotne prilike ali ih nisu uspjeli iskoristiti, tako da se na poluvrijeme otišlo sa neriješenim reultatom 0:0.

U drugom dijelu trener Croatie Mannheim napravio je prvu izmjenu. Teren je napustio najstariji igrač i kapetan Croatie Zoran Grbavac a umjesto njega u igru je ušao Franjo Marinić. Kapetansku traku je preuzeo Vedran Radišković. Svoju terensku nadmoć Croatija koristi u 58. minuti kada Siniša Pitlović znalački posprema loptu iza vratara gostiju za 1:0 Croatije.

U 60. minutu teren napušta Andrija Marijanović a umjesto njega na teren ulazi Ivan Filipović. Nije trebalo dugo vremena da snažni Pitlovic ponovo zabije zgoditak te povisi vodstvo svoje momčadi na 2:0 u 62 minuti. Dobru igru hrvatska momčad okrunila je u 75. minut utakmice kada Filipović probija po lijevoj strani,  ulazi u kazneni prostor te šutira ali odbrambeni igrač stiže iza vratara odbiti loptu s gol crte. Ali, na sreću Croatije, loptom pogađa direktno u svog igrača od kojeg se lopta odobija u mrežu za vodstvo Croatie od 3:0.

Slavilo se tada na terenu i na tribinama Croatie Mannheim. Zadnjih petnaestak minuta priliku dobiva i najmlađi igrač Croatie Tomislav Ivica Brnić. Od 87 minute jedan igrač gostiju dobiva drugi žuti karton i mora napustit utakmicu. Hrvati iz Mannheima su mirno priveli utakmicu kraju.

Uslijedilo je potom veliko slavlje Croatie Mannheim koja je po prvi put u povijesti kluba stigla na prvom mjesto svoje Kreisklasse.

Sljedeću utakmicu Croatia Mannheim igra na gostovanju kod Ilvesheim, gdje se očekuju nova tri boda.

Igrači Croatie Mannheim, koji žele titulu jesenskog prvaka, pozivaju svoje navijače i sve prijatelje hrvatskog nogometa s tog područja da dođu i navijanjem podrže Croatiu Mannheim na putu osvajanja prvenstva.