Croatia Mainz na domaćem terenu stigla do treće uzastopne pobjede!

cro-mainz-4HNK Croatia Mainz vs. TSG Drais | 5:2 (1:0)

U 16. kolu prvenstva Croatia Mainz je na svom terenu dočekala momčad Draisa.

Croatia je krenula čvrsto i agresivno u utakmicu te protivniku gotovo nikako nije dala prostora za kombinacije. Nakon nekoliko dobrih prilika u 30. minuti Marko Pušić iz slobodnog udarca pronalazi odlično raspoloženog Antu Živka, koji vrhunski glavom pogađa bliži golmanov kut.

Protivnik je u prvih 45. minuta bio  usredotočen da prekršajima, ali i verbalnim uvredama isprovocira igrače Croatie.

Dvije minute nakon početka drugog poluvremena je Marin Kolak ,na asistenciju Živka, povećao vodstvo na 2-0.
Ipak, dvije individualne pogreške naših momaka dovode protivnika do izjednačenja rezultata. Odlični Živko je na asistenciju Kolaka u 75. minuti  povećao rezultat na 3-2 u korist Croatie.
U 86. minuti slijedi povećanje vodstva na 4-2: Kristijan Parlov, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, sjajno koristi lošu procjenu gostujućeg vratara i trese protivničku mrežu.
U zadnjoj akciji utakmice, nakon asistencije odličnog Parlova, Živko rutinski zabija svoj danas treći, te ukupno šesnaesti ovosezonski pogodak!

Uz veliku borbu ali i sjajan karakter naših momaka Croatia Mainz je  došla do treće uzastopne pobjede, te od samoga suca utakmice dobila pohvale za vrlo dobru utakmicu i korektno ponašanje unatoč svim provokacijama protivnika.

HNK Croatia 95 Mainz:Besničanin, Dujmović, Pušić, Žeravica(78. Knezović), Piazza, Wirbelauer , Ursić, Živko, Badrov, Breščanović(46. K. Parlov) , Kolak.