Golman Croatie Griesheim Michael Treusch Foto:Fenix magazin

Croatia Griesheim uz puno muke savladala TSG 46 Darmstadt

U utakmici bez puno izglednih prilika u kojoj se igra odvijala uglavnom između dva šesnaesterca Croatia Griesheim pobjedila je 1-0 TSG 46 Darmstadt.

Sve bitno na današnjoj utakmici dogodilo se u 44. minuti kada je Croatia Griesheim izvela jedan ubačaj iz kuta, lopta je dugo putovala po šesnaestercu kada je konačno stigla do Damira Pupića koji iz gužve tuče prema golu i trese mrežu gostiju.

U prvom dijelu gledali smo aktivan nogomet u kojem su obje momčadi uglavnom kombinirale između dvaju šesnaesteraca i koncentrirano čuvale svoju mrežu tako da nismo vidjeli ozbiljnijih prilika sve do 44. minute i vodstva Croatie Griesheim.

Drugi dio krenuo je malo otvorenije od strane TSG 46 Darmstadt koji je tražio izjednačujući pogodak.

U 60. minuti gosti iz Darmstadta propustili su odličnu priliku kada je jedan udarac s lijeve strane zaustavila stativa.

Prvu pravu priliku Croatie Griesheim vidjeli smo u 70. minuti kada je Jasmin Smajović prošao po lijevoj strani tukao na gol ali je lopta otišla iznad gola.

Gosti su nastavili s pritiskom na vrata Croatie Grieseim pa je u 80.  minuti golman Croatie Michael Treusch u dva navrata odličnom reakcijom sačuavao svoja vrata netaknutim.

Na samom kraju utakmice krenuli su gosti iz Darmstadta na sve ili ništa, stisnuli hrvatsku momčad u njihov kazneni prostor, stvarala se guzva u šesnaestercu ali niti jedan udarac nije našao put ka mreži Croatie Griesheim. Zadnjim sučevim zviždukom laknulo je igračima i treneru Croatie Griesehim Tomislavu Bikiću budući su osvojili važna tri boda u borbi za gornji dio tablice KLA Darmstadt.

Croatia Griesheim: Treusch, Altuna, Fabrizio, Blažević, Markota, Mulac, Ulusow, Bikić, Smajović, Rotaru, Pupić. Klupa(Kljaić, Bralić, Markota, Nothnagel)