Croatia Griesheim porazom 3-1 okončala sezonu

Rasterećeno bez ikakvog rezultatskog imperativa, prije svega zbog osiguranog mjesta u sredini ljestivce, doputovala je momčad Croatie Griesheim u goste kod Germanie Eberstadt i upisala poraz od 3-1. A moglo je biti i drugačije da je Bahatin Erdogan realizirao ono što se realizirati mora te da Jure Markota nije nespretno igrao rukom u kaznenom prostoru i zaradio kazneni udarac.

Pa iako su igrači Croatie Griesheim svojim propustima uvelike pridonijeli pobjedi Germanie Eberstadt, pobjeda Germanie Eberstadt više je nego zaslužena.

Od samog početka susreta Germania iz Eberstadta pokušala je kontrolom lopte nametnuti svoj tempo igre i pri tome stvorila tri solidne prilike, ali udarci su završili pored gola Smitha.

Svoju prvu ozbiljnu priliku imali su igrači Croatie Griesheim u 15. minuti kada je Muhsin odlično prošao po desnoj strani te jednom dijagonalom pronašao Erdogana na drugoj stativi, ali ovaj nije namjestio ciljničke sprave, pa je lopta završila u gol autu.

I kako to već biva, odmah u nastavku napada Germania je pogodila mrežu Croatie: Nanwa je lijepo prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac te preciznim udarcem pogodio suprotni kut golmana Smitha.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje Croatie Greisheim. Igrala se 20. minuta kada je Vujica lijepo primio jednu loptu te uposlio u šesnaestercu novopridošlog Draženovića, koji vanjskim felšom pogađa suprotni kut vratara Jensena za 1-1.

Pred kraj prvog poluvremena Germania je organizirala jedan napad po lijevoj strani kada je lopta u kaznenom prostoru nespretno pogodila obrembenog igrača Markotu u ruku, a sudac je bez puno dvoumljenja pokazao na bilu točku. Realizator kaznenog udarca u 39. minuti bio je Frisch koji postavlja rezultat na 2-1.

U drugom dijelu susreta nismo vidjeli puno prilika. Igra se uglavnom odvijala između dva šesnaesterca a konačan rezultat postavio je u 90. minuti Frisch svojim drugim pogotkom na utakmici.

SV Croatia Griesheim: Smith, Pupić, Vujica, Blessing, Markota, Gebreigzeher, Erdogan, Draženović, Muhsin, Nazari, Bickelhaupt. Klupa(Nothnagel, Brandau)