Bogdan Kocić

Croatia Griesheim II pobjedila u gostima i vratila nadu za prelazak u viši rang

U 23. kolu Kreislige C Darmstadt Croatia Griesheim II gostovala je kod Germanije Eberstadt, direktnog konkurenta za odlazak u viši rang natjecanja- Kreisligu B Darmstadt. Trener Miodrag Marković u pripremi utakmice naglašavao je važnost susreta sa Germanijom Eberstadt, budući bi u slučaju eventualnog poraza, kvalificiranje u viši rang natjecanja bilo u potpunosti kompromitirano.

Susret je otpočeo međusobnim odmjeravanjem snaga u kojem u obje ekipe uglavnom sigurnim držale pristupe vlastitom golu. U 20-oj minuti susreta zbog grubog prekršaja na jednom igraču Croatije Griesheim crveni karton je dobio igrač Germanije Eberstadt. Do kraja prvog dijela vidjeli smo borbenu igru obaju momčadi, no ozbiljnijih prilika za gol nije bilo.

U poluvremenu je trener Croatije Griesheim Miodrag Marković napravio par izmjena, koje su se kako će rezultat pokazati, pokazale kao uspješne. Vrlo brzo nakon napravljenih promjena Croatija Griesheim II počela je pritiskati zadnju liniju Germanije. U 80. minuti suđen je korner za Croatiju Griesheim II: ubačenu loptu jedan igrač Croatije Griesheim II je prebacio na drugu stranu kaznenog prostora, gdje je bio Bogdan Kocić koji pogađa mrežu Germanije za vodstvo 0-1.

Nedugo nakon ostvarenog vodstva igrač Croatije Griesheim II Marc Lenzen probio je lijevu stranu Germanije i ubacio loptu na peterac, a iskusni strijelac Miodrag Marković ubacuje loptu u mrežu za konačnih 0-2.

Croatia Griesheim II:Smith, Kocić, Oktay, Nazari, Pehar, Lenzen, Daniel Andrijević, Nothnagel, Marković, Šegrt, Lachmann. Klupa(Nedel, Denis Andrijević, Bickelhaupt, Fortanz, Hoffmann)