Croatia Geislingen / Foto: Fenix (N. Raguž)

CROATIA GEISLINGEN IZBILA NA VRH LJESTVICE: U četvrtoj pobjedi zaredom, Croatia s 3:1 srušila i izravnog konkurenta za naslov

U najvažnijoj utakmici sezone, Croatia Geislingen je savladala dotad vodeću momčad prvenstva i zasjela na prvo mjesto na ljestvici Kreislige A3 Württemberg.

Croatia Geislingen 2012 – FV Vorwärts Faurndau  3:1 (1:1)

Igrači Croatije su s dosta nervoze ušli u utakmicu obzirom da su znali njezin značaj. Prvih prvih desetak minuta protivnik je imao dosta prostora. Iako je nakon te dominacije gostiju, Croatia uspostavila ravnotežu, gosti su prvi došli u vodstvo u 35. minuti.

Protivnički igrač je uputio izravan udarac na vrata Croatije sa jedno 30-ak metara. Vratar Croatije Boris Bibić nije uspio najbolje reagirati jer mu je sunce išlo u oči. Njegova kratko odbijena lopta je došla na nogu protivničkog napadača koji bez poteškoća trese mrežu hrvatske momčadi.

Taj pogodak nije obeshrabrio igrače Croatije koji već 3 minute kasnije izjednačuju rezultat na 1:1. Nakon krasne minijature,  na asistenciju Kepića izuzetno raspoloženi Adrijan Karanfilovski postiže pogodak i diže samopouzdanje u svojoj momčadi.

Luka Blaž, najbolji strijalac Croatije Geislingen / Foto: Fenix (N. Raguž)

Već početkom drugog dijela Karanfilovski postiže svoj drugi pogodak nakon ubačaja iz auta za preokret rezultat i vodstvo Croatije od 2:1.

Gosti nakon preokreta rezultata nisu i gledatelji su mogli uživati u derbiju prvenstva i nogometu kojeg su prikazale prve dvije momčadi na ljestvici.

Napeto je bilo sve do samog kraja, ali onda hladan tuš gostima: krunu na dobru igru hrvatske momčadi stavio je David Raguž u 89. minuti utakmice pogotkom za pobjedu u derbiju i izbijanje na vrh ljestvice.

Trener Croatije Gislingen Danijel Žuljevič je bio posve zadovoljan igrom svoje momčadi te kazao kako nema opuštanja ni u sljedećim utakmicama.

Sastav Croatije Geislingen: Boris Bibić, Luka Blaž, Antonio Kepić, Mihael Kepić, Mario Mandir, Adrijan Karanfilovski, Igor Brlošić, Noel Koritnik, Sven Mijatović, Alen Ranogajac, Ramiz Oender. Još su igrali: David Raguž, Salim Gueler, Hamza Ardanoui, Emanuel Bašić, Matej Perković i Robert Kobaš. Trener Daniel Žuljević. Strijelci za Croatiju: Adrijan Karanfilovski (38′, 49′) i David Raguž (89′)