Arhivska snimka: Kapetan Croatije Stipe Vidović i novo vratarsko pojačanje Ante Zubčić koji je u Croatiju stigao iz Zadra / Foto:Fenix Magazin

Croatia Frankfurt vodila sa 3:0 i na kraju strahovala za bodove

FC Croatia – Concorde Eschersheim 3 : 2 (3:0)

U utakmici sa dva različita poluvremena Croatia je na domaćem terenu u srijedu uvečer, teško ali zasluženo, savladala četvrtoplasiranu Concordiu sa 3:2.

Iako je hrvatska momčad prvo poluvrijeme završila sa visokim vodstvom od 3:0, drugo poluvrijeme odigrano je u grču i čuvanju rezultata. Lakše od očekivanog Croatia je preko dvostrukog strijelca Ivana Puljića (9. i 43. minuta) povela sa 2:0. Dodavač za oba zgoditka bio je standardno dobri Ivan Propadalo. Kad je iskusni Danijel Soldo u sudačkoj nadoknadi na dodavanje Grančića zabio za visoko vodstvo od 3:0, izgledalo je da je utakmica odlučena.

Ali susjedi i stari znanci iz Eschersheima nisu tako mislili. U 62. i 68. minuti su dugim loptama pronašli šupljine u obrani Croatije i smanjili na 3:2. Gosti su do kraja utakmice pokušavali izjednačiti rezultat ali obrana Croatije na čelu sa kapetanom Stipom Vidovićem je izdržala sva iskušenja.

Unatoč osvajanju bodova, s kojim se Croatia popela na 8 mjesto najviše frakfurtske lige (Kreisoberlige ), trener Croatije Danijel Konta nije bio zadovoljan igrom svoje momčadi.

-Ni prvo poluvrijeme, kada smo došli do vodstav od 3:0, nismo igrali ništa posebno. U drugom poluvremenu su naši igrači napravili nekoliko neoprostivih grešaka tako da je čudo kako za sve to nismo bili kažnjeni, kazao je Konta odajući ipak priznanje svojim igračima na borbenosti i htijenju.

Bila je to već treća pobjeda uz dva remija Croatije ostvarena u proljetnom dijelu prvenstva, u kojem Croatija ne zna za poraz.

Sastav Croatije: Zubčić, Mihaljević (od 48. Šandrk), Vidović, Miro Drlje, Hrvoje Drlje, Soldo (od 73. Todorić), Ćurić, Puljić, Propadalo, Duvnjak, Grančić

Iduću utakmicu obje momčadi Croatie igraju u nedjelju, 8.travnja na svom terenu u Heddernheimu. Protivnik su  momčadi TUS Makkabi. Prva utamica drugih momčadi se igra  um 13,00  a druga u 15,00 sati.

Posavina Frankfurt igra večeras u 20,00 sati kod Viktorie Eckenheim

Drugi hrvatski Kreisligaš Posavina Frankfurt svoju prvenstvenu utakmicu igra večeras u gostima kod SV Viktorie Preussen. Obzirom da je utakmica važna Posavini u borbi za opstanak, za očekivati je dolazak većeg broja navijača kako Posavine tako i Croatije koji će bodriti „hrvatske sinove Posavine“. Utakmica se igra u 20 sati na igralištu Viktorie u Frankfurt-Eckenheimu (Hugelstrasse 30).