Croatia Frankfurt visoko porazila Türkgücü u najboljoj igri ove sezone

FC Croatia Frankfurt – Türkgücü FFM 5:0 (1:0)

Nakon dugo vremena frankfurtska Croatia je momčadski odigrala utakmicu i zasluženo slavila visokim rezultatom od 5:0. Pobjeda je ostvarena nad jednim od favorita za osvajanje prvenstva, koji je kao i Croatia loše ušao u ovogodišnje prvenstvo. Gosti su parirali hrvatskoj momčadi tek u prvom poluvremenu. Otpor Turaka skršen je u 43. minuti nakon prekida kojeg je izveo Vidović. Šandrk je lijepo primio loptu i gurnuo je u sredinu prema Lovriću koji prolazi jednog igrača i neobranjivo pogađa mrežu vratara gostiju.

U drugi dio utakmice Croatia je ušla sa dvije izmjene. Standardni igrači Kristijan Zubac i Hrvoje Drlje ušli su u igru i donijeli novi kvalitet igri hrvatske momčadi. U 50. minuti stotinjak gledatelja vidjelo je odličan zgoditak Vidovića iz slobodnog udarca sa 28 metara. Precizan udarac i lopta je završila u desnim rašljama.

Na vodstvo od 3:0 nije se dugo čekalo. U 57. minuti novo pojačanje Croatije David Marić vrhunski je proigrao kapetana Lažetu koji u slalomu ušetava u gol gostiju. Na 4:0 povećao je Mrkonjić nakon odličnog pasa sa Vidovićem dok je konačni rezultat postavljen u 86. minuti nakon akcije Mrkonjića i Lažete, kada Lažeta postiže svoj drugi zgoditak. Sastav Croatije Frankfurt: Jurić, Andrić, Bešlić, Mrkonjić, Šandrk, Vidović (od 69. min Bračić), Marko Marić, Lovrić, Lažeta, Koeller (od 46.min Drlje), David Todorić (od 46.min.Zubac)

Druga momčad Croatie ispustila pobjedu u sudačkoj nadoknadi

Druga momčad Croatije Frankfurt odigrala je neriješeno 4:4 protiv druge momčadi Trükgücü FFM. Croatia je imala više od igre, vodila je najprije sa 2:0 i 4:3. No, u sudačkoj nadoknadi gosti su izjednačili i otkinuli Croatiji dva boda.   Croatia II: Filatow, Periša, Todorić, Pavlinović (od 25. Keleva), Skočibušić, Rohwerder (od 68. Grančić), Šušak, Amanatidis, Faluta (od 46.min Duyar), Kiseli, Livajić. Zgoditke za Croatiju postigli su Livajić (29. i 73. min), Periša (18. min) i Rohwerder (88..min).

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju u nedjelju, 18.rujna protiv Frankfurter Berga  u 13 i 15 sati na adresi: Ginsterweg 998,  60433 Frankfurt