Arhivska fotografija napadača Croatije Frankfurt Marija Lažete / Foto: Fenix Magazin

Croatia Frankfurt u derbiju začelja uzela samo bod, do 87. imali 1:0 a onda sudac vidio igranje rukom

Unatoč dobroj igri i vodstvu kojeg su imali do 87. minute, Croatija Frankfurt je u derbiju začelja protiv Griesheima osvojila samo jedan bod.

FC Croatia – Spvgg 02 Griesheim 1:1 (1:0)

Momčad trenera Ante Matića odlučno je ušla u utakmicu uzeti sa tri boda te preskakanjem Griesheima na ljestvici izići iz zone ispadanja. Sve je dobro krenulo. Croatia se od početka nametnula kao jači protivnik koji svoju premoć u igri realizira vodstvom od 1:0 nakon što su gosti sami postigli autogo.

U drugom poluvremenu gledatelji su vidjeli sličnu igru, u kojoj je Croatia dominirala, a gosti su pokušavali izjednačiti rezultat. Što se bližio kraj, utakmica je poprimala sve veću žestinu. Nakon drugog žutog kartona u 84. minuti utakmicu mora napustiti borbeni igrač Croatije Dino Božinović-Mador. Tri minute prije kraja sudac utakmice vidio je igranje rukom obrambenog igrača Croatije, nakon čega dokapetan Miro Drlje zbog prigovora dobiva drugi žuti i crveni karton. Kazneni udarac s 11 metara inače sigurni vratar Croatije Nikola Jurić nije uspio zadržati i utakmica je završila rezultatom 1:1.

Sastav Croatije: Jurić, Bešlić, Amanatidis, Juko, Kukic, Duvnjak, Božinović-Mador, Drlje, Leonardo Bračić (od 75. Periša), Mankowski (od 46.Lažeta), Klarić (od 46. Krivić),

Dokapetan Croatije Mir Drlje morao je u 87. minuti napustiti igru zbog drugog žutog kartona / Foto: Fenix

Visoka pobjeda druge momčadi Croatije

FC Croatia II – TSG 51 Ffrankfurt II 6:0 (5:0)

Sve ono što im je ranije oduzimala, sportska sreća vratila je drugoj momčadi Croatije sve u utakmici protiv TSG-a. Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvreenu kada je Croatia ima vodstvo od čak 5:0. Po dva zgoditka postigli su Goekhan Doganlar i David Todorić te jedan zgoditak deniz Dogan. U drugom poluvremenu Dogan je postigao još jedan zgoditak za konačnih 6:0.

Sastav Croatije II: Novokmet, Periša (od 63. Klišanin), Hrvoje Todorić, David Todorić, Bolotin (od 70. Radoš), Doganlar (od 75. Occhipinti), Dogan, Livajić, Mokrzycki, Faluta, Scheibe

Iduću nedjelju 8.prosinca prva momčad Croatije dočekuje srpsku momčad Tempo iz Frankfurta na svom igralištu u Heddernheimu. Hrvatsko-srpski derbi igra se s početkom u 14,30 sati