Radost igrača Croatije nakon pobjede nad Concordijom / Foto: Fenix (SIM)

CROATIA FRANKFURT NASTAVILA NIZ POBJEDA: Propadalo, Štrljić i Jurić strijelci u uvjerljivoj pobjedi hrvatske momčadi

Croatia Frankfurt je u srijedu uvečer na gostovanju u Griesheimu upisala svoju uzastopnu četvrtu pobjedu u ovom mjesecu.

Griesheim Tarik – FC Croatia Frankfurt 0:3 (0:0)

Momčad trenera Daniela Konte je odigrala dobru taktičku i igračku utakmicu. Croatia je od početka imala nadmoć u igri i stvorila puno prilika ali je domaćine spašavao njihov izvrsni vratar. Pred kraj prvog poluvremena domaćini su stvorili jedinu izglednu priliku koja srećom nije realizirana.

Video (Fenix): Madlen Budimir

U drugom poluvremenu realizatorski je to bila posve druga priča. Napadači Croatije su se razmahali a u strijelce su se upisali Propadalo, Štrljić i Jurić. Najprije je vodeći strijelac Croatije Ivan Propadalo načeo mrežu domaćina u 69. minuti nakon što je udarac Gluhakovića završio na stativi, do  odbijene lopte najbrže je došao Propadalo i bilo je to 0:1. Povećanje vodstva donio je mladi Ante Štrljić u 72. minuti snažnim i preciznim udarcem sa više od 20 metara. Pobjedu Croatije potvrdio je Josip Jurić u 86. minuti

Više od 100 gledatelja, među kojima je bila polovica hrvatskih navijača mogla je biti zadovoljno prikazanom igrom.

Daniel Konta, trener Croatije: Odigrali smo jako dobru utakmicu i pobijedili bez primljenog zgoditka. Sve pohvale za nastup i zalaganje mojih igrača.

Sastav Croatije: Nauber, Andrić, Božinoviž-Mador, Grgić, Bešlić, Štrljić (od 75. Jurić), Sučić, Soldo, Molnar (od 73. Kukić), Gluhaković, Propadalo (od 78. Gamulin)

S nova tri boda Croatija se nalazi na 6. mjestu Kreisoberlige sa 24 boda iz 14 utakmica i gol razlikom 40:40.

Iduću utakmicu Croatija igra u nedjelju, 31. listopada u gostima protiv momčadi FC Kosova. Utakmica počinje u 15:30 sati. Adresa igrališta je: Wilhelm-Epstein-Straße 95, Frankfurt. Druga momčad Croatije igra u petak, 29.listopada protiv druge momčadi Griesheim Tarik u 20 sati. Adresa igrališta je: Lärchenstraße, Frankfurt-Griesheim.