Igrači i najvjerniji navijači Croatije nakon pobjede nad Westendom / Foto: Fenix (SIM)

CROATIA FRANKFURT DEKLASIRALA WESTEND: U derbiju začelja Croatia prekinula seriju poraza uvjerljivom 6:1 pobjedom

U derbiju začelja frankfurtske Kreisoberlige, Croatia Frankfurt je sa 6:1 deklasirala momčad Westenda satavljenu ponajviše od igrača iz Sandžaka te tako prekinula niz poraza koje je, često i nepravedno, doživjela u zadnjih mjesec i pol dana.

FC Croatia – SG Westend 6:1 (2:1)

Na domaćem igralištu pred mnoštvom publike, momčad Croatije je odigrala jednu od ponajboljih igara proljetnog dijela prvenstva te zasluženo slavila protiv izravnog konkurenta za ostanak u ligi.

Croatia Westend 5
Slavlje igrače Croatije nakon pogotka Marca Naubera / Foto: Fenix (SIM)

Poučena iskustvom iz ranijih utakmica, ovaj put hrvatska momčad je dosta bolje otvorila utakmicu sa pojačanom obranom te agresivnijom igrom u sredini polja. Od početka je vezni red domaćina, u kojem se isticao svestrani Marco Nauber koji je poput Brozovića trčao na sve strane i razbijao igru gostiju.

U napadu Croatia je opat imala raspoloženi napadački duo Stipe Duvnjak i Ante Štrljić kojima se po potrebi dodavao Ivan Propadalo te su njih trojica od početka bili velika prijetnja po vrata gostiju.

U 10. minuti Ante Štrljić je doveo Croatiju u vodstvo nakon akcije koju je započeo Duvnjak, a glavom loptu do Štrljića proslijedio Ivan Propadalo.

Croatia Westend 4
Stipe Duvnjak (br. 7) u prodoru / Foto: Fenix (SIM)

Gosti su u 30. minuti došli do izjednačenja odličnom akcijom njihova ponajboljeg igrača Eladana Kurpejovića. No, radost gostiju kratko je trajala jer je neumorni Marco Neuber bio najbrži kod odbijene lopte vratara gostiju nakon šuta Propadala te je zakucao u mrežu za vodstvo Croatije od 2:1.

U nastavku utakmice Croatia je zaigrala još agresivnije. Nakon prodora Štrljića, Sven Borna-Vuka koristi u 57. minuti nesmotrenost gostiju i povećao vodstvo na 3:1. U 71. minuti Duvnjak krade loptu obrani Westenda i znalački pronalazi Antu Štrljića koji zabija svoj drugi zgoditaka za vodstvo od 4:1.

U 76. minuti navijači Croatije su skandirali Miro, Miro… nakon prodora Duvnjaka i dodavanja za Miru Drlju koji izvodi malu bravuru i zabija pogodak za vodstvo Croatije od 5:1.

Točku na i igre svoje momčadi postavio je trener i igrač Denny Nauber, koji je ušao posljednjih pet minuta u igru, a kojeg je za gol poslužio Štrljić. Bio je to pogodak za povećanje vodstva i konačan rezultat od 6:1.

Nakon sučeva zvižduka kapetan Croatije Daniel Soldo odveo je svoje suigrače do vjerne publike kako bi im zahvalili na podršci tijekom cijele utakmice.

Croatia Westend 9
Detalj s utakmice Croatia – Westend / Foto: Fenix (SIM)

Ovom pobjedom Croatia je preskočila Westenda te trenutačno zauzima 12 mjestu u ligi od 17 klubova, od kojih čak 5 klubova ispada u niži rang natjecanja.

Sastav Croatije: Jurić, Andrić, Soldo, Bešlić, Gavran, Marco Nauber (od 42. Drlje), Štrljić, Propadalo (od 85. Deny Nauber), Duvnjak, Borna Vuk (od 58. Zovko), Mandurić

Neočekivani poraz druge momčadi Croatije

FC Croatia II – VfR Bockenheim II 2:3 (1:0)

Seriju pobjeda Croatia II je prekinula neočekivani porazom na domaćem terenu nakon što su vodili 2:0 golovima Jeličića i Bonanna do 84. minute. A onda su gosti preokrenuli rezultat i u zadnjoj minuti utakmice zabili za svoju 3:2 pobjedu.

Ovim porazom druga momčad Croatije je izgubila prvo mjesto na ljestvici te imaju bod zaostatka za prvoplasiranim Griesheimom.

Sastav Croatia II: Novokmet, Klišanin, Jeličić, Marin Ladan, Periša, Mirko Puljić (od 46. Harchaoui, od 70. Vidović)), Amanadidis, Bonanno, Puljić (s), Marcel Ladan, Zovko (od 46. Kelava)

Iduću utakmicu prvoj i drugoj momčad Croatia u nedjelju, 7. svibnja u goste doleze prva i druga momčad FC Kosova. Prva utakmica drugih momčadi na igralištu u Heddernheimu počinje u 13 sati, a prve momčadi igraju u 15,30 sati.