Croatia Bonn nakon pobjede sa upravom i navijačima / Foto: Fenix

CROATIA BONN UPISALA I TREĆU UZASTOPNU POBJEDU: Nakon vodstva od 2:0 Croatia je preokretom došla do pobjede nad Germaniom

U petom prvenstvenom kolu Kreislige D, skupina 3 Mittelrhein, novoobnovljen Croatia Bonn je nakon dva poraza na startu prvestva upisala i treću pobjedu zaredom protiv dotad drugoplasirane momčadi lige Germania Impekoven II.

NK Croatia Bonn – Germania Impekoven II   4:3 (2:3)

Iako su gosti doputovali sa čak devet igrača prve momčadi, koja nastupa u Kreislgi A, nisu uspjeli uzeti niti bod protiv raspoloženih igrača hrvatske momčadi.

Croatia je odlično otvorila utakmicu i u prvih 10 minuta već je bilo 2:0 za hrvatsku momčad. Najprije je mrežu gostiju u 8. minuti zatresao Boris Kalinić a 4. minute kasnije i Matteo Grgić. No, gosti se nis predavali i najgori rezultat u nogometu, vodstvo od 2:0, do kraja poluvremena preokreću u rezultat od 2:3.

Nakon odmora i razgovora trenera sa svojim igračima, Croatia „nabrijana“ ulazi u nastavak utakmice. Hrvatski nogometaši preuzimaju konce igre i stvaraju izgledne prilike. Gosti se brane, ali već u 57. minuti Croatia stiže do izjednačenja 3:3 zgoditkom Zdravka Jozića.

Croatia Bonn / Foto: Fenix (N.Markić)

Nastavak utakmice potpuno je pripao hrvatskoj momčadi koja svoju dominaciju realizira i rezultatski zgoditkom Mattea Caputa u 89. minuti.

S nova tri boda Croatija se digla na diobu četvrtog i petog mjesta na ljestvici gdje se sa svojim nedjeljnim protivnikom Germanijom Impekovan II ima isti broj bodova

Sastav Croatije Bonn: Šimičić, Mi.Grgić, Topalović, Bagarić, Jozić, Ma. Grgić, Andrlon, Jozić, Mihaljević, Caputo (C), Kalinić. Na klupi za pričuve: Ozcan, Bagarić, Ambrožić i Pejić. Trener: Zdravko Jozić. Strijelci za Croatiju: Kalinić, Grgić, Jozić i Caputo po jedan pogodak.

Sljedeću utakmicu Croatia Bonn igra u iduću nedjelju gostima protiv Rot-Weiss Merl. Utakmica počinju u 11:00 sati. h