Croatia Bietigheim ostvarila i jedanaestu pobjedu zaredom uz gol razliku 83 prema 8

NK Croatia Bietigheim- SV Walheim II 5:2 (2:2)

Igrač-trener Michael Sabljo i njegovi štičenici u nedjeljnu utakmicu su ušli previše samouvjereni misleći valjda da će to biti samo običan trening. I u tome su se prevarili. SV Walheim II predstavio se kao čvrsta i borbena momčad, pa su se iz tog gledišta u obrani crvenih stvarali problemi koje u prvom dijelu susreta neorgaizirana hrvatska momčad nije znala rješavati. Dapače, posjed lopte je bio mnogo veči kod Hrvata, ali sve se usredotočilo u sredinu terena, malo se igralo preko inače brzih krilnih igrača koje Croatia zapravo ima, a takav pristup gosti iz Walheima su kaznili već u 13. minuti. Protivnik srušen ispred kaznenog prostora iskorištava slobodnjak i dovodi goste u vodstvo.

Da protivnik vodi, to se u proteklih deset kola još nije dogodilo. Lijepa akcija u 20. minuti, Lehečka odlično poslužuje Rodina, a ovaj topovskim udarcem poravnava. Tri minute kasnije pogađa Lehečka za 2:1. Loša igra hrvatske momčadi ne jenjava, pa tako inače pouzdani Yilmaz ne snalazi se kada ga dvojica protivnika izigravaju i postavljaju u mat poziciju. Nemočni vratar Balaban mora posizati za loptom u mreži (30. minuta).

Prvo poluvrijeme za zaborav, a onda preokret. vjerojatno su u kabini padale teške riječi, ili je možda nastalo zatišje pred buru.
Kao preporođeni, znajuči svoju kvalitetu igrači su publiku digli na noge stvarajuči nebrojene prilike. Ljepota igre se vratila, jedina zapreka bio je protivnički vratar Schneider koji je sve i svašta vadio svojim bravuroznim obranama. Desetak udarca iz kuta, lijepa proigravanja.. Bili su plod ipak te teško izborene pobjede. Lehečka, Zorko i S. Kaya svojim su pogotcima smirili inače čvrsto zgusnutu obranu SV Walheima. Pobjeda je unatoč dva različita poluvremena u potpunosti zaslužena.

Croatia vodi kolo sa stopostotnim bodovnim učinkom, a sa impozantnom 83 prema 8 u golovima. Ukupno vodi u svim ligama Baden-Württemberga. Slijedeće nedjelje 08.11.2015 Hrvati gostuju u Roßwagu s početkom u 12.45 sati. Tjedan dana kasnije, u Bietigheim/Metterzimmenu, kod kuće je gradski derbi protiv SV Germaie, koja zaostaje za Croatiom samo dva boda.