Croatia Bietigheim bez milosti prema suparnicima – tri zgoditka Ranka Botića

NK Croatia Bietigheim-SV Kaman Bönnigheim 6:2 (3:0)

1. Botic

Na domaćem igralištu u Metterzimmer, Croatia je pred oko 170 gledatelja uvjerljivo pobjedila momčad Kamen Bönnigheim sa 6:2 te ostala na prvom mjestu i sigurnim koracima nastavlja prema priželjkivanom naslovu jesenskog prvaka. SV Kaman, turska momčad nije imala šanse da ozbiljnije ugrozi hrvatskog vratara. Njihov obrambeni red uspješno je tek dvadestak minuta odolijevao napadima Croatie.

Procurilo je u 27. minuti kada je Zorko precizno progurao loptu kroz nekolicinu protivničkih nogu do istrčalog Lehečke, koji je pored istrčalog vratara produžio u njegovu mrežu. Nakon 1:0 Croatia još više napada, a na 2:0 se čekalo samo 7 minuta. Scenarij je bio identičan prvom pogotku, a uloge su preuzeli Alen Lehečka i Ranko Botić, koji svojim prvim od današnja tri pogotka povećava vodstvo. Dvije minute prije odlaska na odmor Dlabal je rušen u kaznenom prostoru Kamana, a kaznu s bijele točke zaokružuje Sabljo preciznim udarcem u njegov donji desni kut za 3:0.2.Lehecka2

U 49. minuti bilježimo nesmotrenost u zadnjim redovima Croatije kada nakon centaršuta gostiju Michael Sabljo, trener i igrač Croatie nespretno sprema loptu glavom u vlastitu mrežu.Strijelci za domaćine su još bili dva puta Ranko Botić te Dominik Wolf koji je postigao najljepši zgoditak lobajući istrčalog vratara turske momčadi sa 45 metara. Hrvatska momčad predvodi ligu sa 27 bodova, sa tri boda više i utakmicom manje od drugoplasiranog Kleinsachsenheima.

Sljedeće kolo igra se u subotu 22. studenog u 14.30 sati kada Croatia kao gost igra protiv SV Sönmeza, koji koristi isto igralište kao i Croatia Bietigheim.

NK Croatia: Letteriello, Dlabal, Yilmaz, Povataj, Sabljo,Zorko, Wolf (Galović K.71´), Cervone (Grubešić 77´), Khan (Steiner57´), Botić, Lehečka

Texti snimke: Antun Igrec