Arhivska fotografija Ivana Jurića / Foto: Fenix (PFM)

COPPA ITALIA: Sampdoria savladala Torino kojeg vodi trener Ivan Jurić, a igraju Pjaca i Brekalo

Odigrana je posljednja utakmica 2. kola talijanskog nogometnog Kupa u kojoj je Sampdoria, na domaćem terenu, s 2-1 svladala Torino, sastav kojeg vodi hrvatski trener Ivan Jurić.

Uvodna dva pogotka na utakmici postignuta su s bijele točke. Prvo je neuništivi, 38-godišnji Fabio Quagliarella doveo domaćina u vodstvo, u 16. minuti, dok je u 54. izjednačio Mandragora. Autor pogotka odluke bio je Verre nakon točno sat vremena igre, a iako je Torino do kraja pokušavao doći do izjednačenja i produžetaka, Sampdoria je sačuvala vodstvo i prolaz u osminu finala.

Za goste je do 70. minute igrao hrvatski reprezentativac Josip Brekalo, a nakon toga na terenu ga je zamijenio Marko Pjaca.

U osmini finala tako će igrati (jedna utakmica): Juventus – Sampdoria, Sassuolo – Cagliari, Napoli – Fiorentina, Atalanta – Venezia, Milan – Genoa, Lazio – Udinese, Roma – Lecce i Inter – Empoli.