Čak tri žuto-crvena kartona u hrvatsko-srpskom derbiju u Frankfurtu

FC Croatia Frankfurt – FK Tempo Frankfurt 2:2 (2:1)

U zanimljivoj i nadasve napetoj utakmici, sa čak tri žuto-crvena kartona, hrvatsko-srpski nogometni derbi završen je neriješenim rezultatom 2:2. Valja istaknuti kako je utakmica prošla u fer i sportskoj borbi te da je veliki broj žutih i crvenih kartona pokazan zbog pomalo prestrogog, da ne napišemo čudnog, kriterija njemačkog suca. Sudac koji je za ovu utakmicu poslan iz Bavarske je kažnjavao svaki prigovor igrača i svaki njihov oštriji start te je tako držao utakmicu pod kontrolom. No, stvarne potrebe za tim nije bilo jer nije bilo grubih startova niti situacija koje su mogle zaprijetiti da utakmica velikih rivala krene u neželjenom pravcu.

Neuigrana i još uvijek nekompletna momčad Croatije, kojoj zbog godišnjih odmora nedostaje još nekoliko igrača, bolje je otvorila utakmicu i u 3. minuti već povela sa 1:0. Nakon Puljićeva šuta, odbijenu loptu u mrežu je poslao Bakula. U 19. minuti Croatia vodi sa 2:0 nakon što Blažeković iz slobodnog udarca sa 22 metra neobranjivo trese mrežu Tempa. Do tada je momčad Tempa bila u podređenom položaju. No, pomogao im je u 27. minuti obrambeni igrač Croatije koji nepotrebno pravi manji prekršaj u kaznenom prostoru zbog kojeg sudac pokazuje na 11 metara. Gosti s bijele točke tada smanjuju rezultat na 2:1.

U nastvku utakmice bilo je vidljivo koliko su, nakon godišnjih odmora,  fizički nespremni igrači hrvatske momčadi. Nejamnje njih petorica sa očiglednim viškom kilograma trkački nisu mogli parirati srpskoj momčadi. Taj nedostatak pripremljenosti hrvatskih igrača se najbolje osjetio u zadnjih 20 minuta utakmice, a nakon isključenja dvojice igrača Croatije i jednog igrača Tempa.

U tim trenutcima vratar Ante Jukić, koji je prisilno stao među vratnice nakon godinu i pol dana netreniranja, je spašavao svoju momčad. No, ni on, ostavljen na „streljani“ sa šesnaest metara, nije uspio spriječiti izjednačenje u 85. minuti.

Neriješen rezultat pred oko 200-tinjak hrvatskih i srpskih gledatelja, ipak je najpravedniji, premda Croatia može i mora žaliti jer je ispustila bodove koje bi sa trkačko spremnijim igračima svakako upisala protiv ne baš kompaktne ali iskusne srpske momčadi.

Croatia: Jukić, Vidović, Mihaljević, Bakula, Ćurić (od 59. Soldo), Andrić, Grančić, Blažeković, Ivan Puljić (od 34.Todorić), Medvidović (od 63. Lovrić), Božinović

Tempo:Babaei, Perosević, Čolovejić, Stanković, Marinković, Pilipović, Stefan Njegić (knin), Marijan Babić (Imotski) Goran Grijak (knin) Can, Fastikić.

Iduću utakmicu Croatija igra u nedjelju 27. kolovoza u 15 sati protiv momčadi Enkheima na Riedstadionu u Enkheimu. Adresa je: Leuchte 150, 60388 Frankfurt

Više fotografija pogledajte na ovom linku: FC Croatia Frankfurt – FC Tempo Frankfurt