Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

BUNDESLIGA: Wolfsburg Nike Kovača pobijedio i dortmundsku Borussiju

U prvoj utakmici 14. kola Bundeslige nogometaši Wolfsburga su pred svojim navijačima, s 2-0, svladali dortmundsku Borussiju.

Time je momčad koju vodi hrvatski trener Niko Kovač upisala treću ligašku pobjedu u nizu te u sve te tri utakmice Wolfsburg nije primio ni jedan pogodak. Prije Borussije (D) pobjeđivao je Bochum 4-0 i Mainz 3-0 pa se Wolfsburg zbog svega toga popeo na trenutačno osmo mjesto.

Domaćin je poveo već u šestoj minuti, a strijelac je bio Nizozemac Van de Ven, dok je pobjeda potvrđena u 91. kada je Nmecha postavio konačnih 2-0. Hrvatski nogometaš Josip Brekalo ni ovaj put nije ulazio u igru za Wolfsburg, dok je Marco Pašalić za goste zaigrao od 80. minute.

Ostale utakmice ovog kola odigrat će se u srijedu, a sastaju se Koeln – Bayer, Leipzig – Freiburg, Union Berlin – Augsburg, Eintracht – Hoffenheim i Schalke – Mainz.