Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

BUNDESLIGA: Uvjerljiva pobjeda Stuttgarta u Sinsheimu protih Kramarićeva Hoffenheima

U posljednjem subotnjem susretu 26. kola njemačke Bundeslige nogometaši Stuttgarta na uvjerljivi su način prošli gostovanje kod Hoffenheima gdje su slavili 3-0.

Prvi pogodak na susretu postigao je Millot u 18. minuti, dok je domaćin primio još žešći udarac u nadoknadi prvog dijela kada je najbolji strijelac Stuttgarta Guirassy pogodio za 2-0. Bilo kakva dvojba nestala je u 68. minuti kada je Leweling bio strijelac za velikih 3-0 Stuttgarta.

U domaćem sastavu od 67. minute je zaigrao hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić.

Stuttgart se ovom pobjedom dodatno učvrstio na trećem mjestu. Trenutačno ima sedam bodova više od četvrtog Leipziga te čak devet više od pete dortmundske Borussije, s tim da Borussia ima utakmicu manje. Hoffenheim je ostao na osmom mjestu.

U dugom negativnom nizu i dalje su nogometaši Wolfsburga, koje vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, njih je kao gost u 26. kolu svladao Augsburg 3-1.

Wolfsburg je posljednji put u prvenstvu pobijedio sredinom prosinca prošle godine. Nakon toga je odigrao 11 ligaških utakmica, šest puta je remizirao, pet puta izgubio, a ovo mu je bio treći poraz u nizu. Trenutačno se Wolfsburg nalazi na 14. mjestu ljestvice.

Wolfsburg je poveo u devetoj minuti golom Wimmera, ali taj je igrač potom preuzeo rolu tragičara. Pocrvenio je u finišu prvog poluvremena kada su gosti izjednačili na 1-1 golom Maiera u drugoj minuti nadoknade. U nastavku je Augsburg postigao nova dva gola za preokret, a junak njihove pobjede bio je hrvatski nogometaš Kristijan Jakić koji je bio dvostruki strijelac.

U 61. minuti se najbolje snašao u gužvi nakon kornera te je pogodio za 2-1, dok je konačnih 3-1 postavio u 79. minuti kada je precizno pogodio s 20 metara. Jakić je odigrao cijelu utakmicu te su ovo bili njegovi prvi pogoci otkako je došao u Augsburg iz Eintrachta. U pobjedničkom sastavu Dion Drena Beljo je zaigrao od 83. minute, a za domaćina Lovro Majer od 79. minute.

I dok je Niko Kovač sve nesigurniji na svojoj trenerskoj poziciji u Wolfsburgu, Nenad Bjelica je razbudio Union Berlin koji je pred svojim navijačima svladao Werder 2-1. Unutar samo tri minute Union Berlin je postigao dva gola, u 50. je strijelac bio Vertessen, a u 52. minuti Aaronson. Za goste je počasni gol dao Weiser.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović ostao je na domaćoj klupi za pričuve kroz cijelu utakmicu, a Bjeličina momčad sada je na 13. mjestu ljestvice.

Premda je primio prvi gol na susretu Bayern je lako prošao gostovanje kod Darmstadta gdje je pobijedio 5-2. Domaćin je poveo golom Skarkea u 28. minuti, ali su do odmora rezultat na stranu Bayerna okrenuli Musiala i Kane. U nastavku je još jednom pogodio Musiala i Gnabry za 4-1, a u nadoknadi je još svaka momčad dala po pogodak. Za Darmstadt je strijelac bio Vilhelmsson, a za goste Tel.

Uz utakmicu više Bayern ima sedam bodova manje od vodećeg Bayera. Za Darmstadt je do 79. minute igrao hrvatski nogometaš Bartol Franjić.

Tek treću pobjedu u sezoni upisao je Mainz koji je kao domaćin svladao Bochum 2-0. Oba pogotka je postigao Burkardt.

Posljednje dvije utakmice na rasporedu su tijekom nedjelje, parovi su Freiburg – Bayer i Borussia (D) – Eintracht.

Bundesliga, 26. kolo:

Hoffenheim – Stuttgart 0-3 (Millot 16, Guirassy 45+1, Leweling 68)

Union Berlin – Werder 2-1 (Vertessen 50, Aaronson 52 / Weiser 63)

Wolfsburg – Augsburg 1-3 (Wimmer 9 / Maier 45+2, Jakić 61, 79)

Mainz – Bochum 2-0 (Burkardt 45+3-11m, 71)

Heidenheim – Borussia (M) 1-1 (Dinkci 66 / Hack 9)

Darmstadt – Bayern 2-5 (Skarke 28, Vilhelmsson 90+5 / Musiala 36, 64, Kane 45+1, Gnabry 74, Tel 90+3)

Petak:

Koeln – Leipzig 1-5 (Adamyan 18 / Simons 15, Openda 63, 67, Haidara 70, Poulsen 82)