Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

BUNDESLIGA: Unionu još jedan berlinski derbi

Prvi bundesligaški berlinski derbi između Uniona i Herthe završio je onako kako su te utakmice završavale i u prošloj sezoni, slavljem Uniona koji je na svom stadionu slavio sa 3-1.

Union je poveo u 32. minuti pogotkom Siebatcheua, da bi početkom drugog poluvremena Becker (50) i Knoche (54) prelomili utakmicu na stranu domaće momčadi. Hertha je do kraja utakmice uspjela samo doći do utješnog pogotka, a strijelac je bio Lukebakio (85).

U početnom sastavu Herthe bili su Ivan Šunjić i Filip Uremović. Šunjić je zamijenjen u 77. minuti, a Uremović je odigrao cijelu utakmicu, a zaradio je žuti karton u 52. minuti.

Andrej Kramarić je asistirao kod vodećeg pogotka Hoffenheima na gostovanju u Moenchengladbachu, ali je Borussia na kraju slavila sa 3-1. Kramarićevo dodavanje je u 25. minuti u pogodak pretvorio Skov. Borussiji je u 42. minuti izjednačenje donio Bensebaini, a pobjedu domaćoj momčadi osigurali su Thuram (71) i Elvedi (78).

Wolfsburg je pod vodstvom Nike Kovača uspio izvući bod na svom stadionu odigravši 2-2 s Werderom. Josip Brekalo je počeo u domaćem sastavu, ali ga je Kovač zamijenio u 56. minuti. Nmecha je u 11. minuti efektno završio lijepu akciju “vukova” za vodstvo, da bi već do 23. minute gosti došli do prednosti. Prvo je u 21. minuti izjednačio Fullkrug, a dvije minute poslije je za 2-1 pogodio Bittencourt. Werder je vodio do 84. minute, kad je Guilavogui postigao pogodak za konačnih 2-2. Bartol Franjić je ostao na klupi za pričuve domaće momčadi.

Nakon što je u petak Bayern sa 6-1 protutnjao Frankfurtom, drugu najuvjerljiviju pobjedu na startu njemačkog prvenstva ostvario je Freiburg koji je sa 4-0 slavio na gostovanju u Augsburgu. Sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Gregoritsch (46), Grifo (48), Ginter (61) i Doan (79).

Za još jednu gostujuću pobjedu, koju je ostvario Mainz u Bochumu, zaslužan je bio dvostruki strijelac Karim Onisiwo. Austrijski reprezentativac je mrežu Bochuma zatresao u 26. i 77. minuti, a jedini strijelac za domaće bio je Stroger (39).

Od 18.30 sati Borussia Dortmund dočekuje Bayer Leverkusen, dok će u nedjelju igrati Stuttgart – RB Leipzig (15.30 sati) i Koeln – Schalke (17.30).