Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

BUNDESLIGA: Stuttgart u gostima pregazio Mainz i produžio nadu za ostanak u ligi

Nogometaši Stuttgarta korak su do prvoligaškog spasa nakon što su u susretu 33. kola Bundeslige na gostovanju pobijedili Mainz sa 4-1.

Stuttgart je ovom pobjedom napustio zonu ispadanja, a kolo prije kraja drži 15. mjesto sa 32 boda.

Bochum, na 16. mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije, također ima 32 boda, dok zadnje dvije pozicije drže Schalke (31) i otpisana Hertha (26).

U zadnjem kolu Stuttgart kod kuće dočekuje Hoffenheim, Bochum će ugostiti Bayer Leverkusena, dok Schalke očekuje najteži ispit, gostovanje kod RB Leipziga.

U slučaju da dvije momčadi imaju isti broj bodova, gleda se razlika pogodaka, potom broj postignutih golova, a na četvrtom mjestu je međusobni ogled.

Mainz je poveo u 23. minuti golom Marcusa Ingvartsena, a u 43. minuti je izjednačio Wataru Endo.

U nastavku susreta gosti su zabili još tri gola, a strijelci su bili Serhou Guirassy (64), Chris Fuhrich (78) i Tanguy Coulibaly (90+1). Hrvatski reprezentativac Borna Sosa nije bio u Sosa zbog infekcije usne šupljine i grla.

U nedjelju su na rasporedu još dvije utakmice, sastaju se Augsburg i Borussia Dortmund, te Bayer Leverkusen – Borussia Moenchengladbach.

REZULTATI:
Mainz 05 - Stuttgart           1-4 (Ingvartsen 23 / Endo 41, Guirassy 64, Fuhrich 78, Coulibaly 90+1)
Augsburg - Borussia Do. (17.30)
Bayer Leverkusen - Borussia M. (19.30)
U subotu:
Hertha - Bochum                1-1 (Tousart 63 / Schlotterbeck 90+4)
Hoffenheim - Union             4-2 (Bebou 22, Kramarić 36-11m, 90, Dabbur 90+9 / Doekhi 45+4, Laidouni 90+5)
Schalke - Eintracht            2-2 (Terodde 1, Polter 85 / Kamada 21, Tuta 59)
Werder - Koeln                 1-1 (Schmid 73 / Tigges 36)
Bayern - RB Leipzig            1-3 (Gnabry 25 / Laimer 65, Nkunku 76-11m, Szoboszlai 86-11m)