Nogometna lopta Bundeslige (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

BUNDESLIGA: Remi Union Berlina i Eintrachta, Matanović nastupio

U susretu osmog kola njemačkog nogometnog prvenstva Union Berlin i Eintracht Frankfurt su odigrali 1-1, a za goste je nastupio hrvatski nogometaš Igor Matanović.

Gosti su poveli u 14. minuti golom Maria Gotzea, koji se upisao među strijelce u svojoj 300. bundesligaškoj utakmici.

No, Gotze je daleko od rekorda. Na vrhu ljestvice igrača s najviše nastupa u elitnom razredu njemačkog nogometa je bivši branič Eintrachta Karl-Heinz Körbel sa 602 susreta.

Za Union Berlin je izjednačio Benedict Hollerbach u 66. minuti, a gosti su od 77. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Arthur Theate.

Union je u sudačkoj nadoknadi zabio za 2-1, ali je pogodak Tima Skarkea poništen zbog zaleđa.

Josip Juranović nije nastupio za domaći sastav zbog ozljede, dok je na suprotnoj strani od 65. minute igrao Igor Matanović.

Berlinski sastav je četvrti sa 15 bodova, dok je Eintracht dvije stepenice niže s bodom manje. Na vrhu su Bayern i Leipzig sa po 20 bodova.