Nogometna lopta Bundeslige (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

BUNDESLIGA: Remi Eintrachta i Borussije (M), ozljeda Jakića

U posljednjem subotnjem susretu 28. kola njemačke Bundeslige Eintracht i Borussija iz Mönchengladbacha su odigrali 1-1 u Frankfurtu.

Gosti su poveli rano, u 13. minuti je strijelac bio Hofmann te su gosti tri boda u džepu imali sve do same završnice. No, u 83. minuti je konačnih 1-1 postavio francuski reprezentativac Kolo Muani. Bila je ovo već sedma prvenstvena utakmica u nizu Eintrachta bez pobjede. U tom je razdoblju ta momčad ostvarila četiri remija i tri poraza.

Za Eintracht se u udarnoj momčadi našao povremeni hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić, ali je morao iz igre izaći već u 17. minuti zbog ozljede lijeve noge.

Eintracht je sedmi na ljestvici, dok je Borussia (M) deseta.

Ovo 28. kolo zaključit će se u nedjelju kada su na rasporedu tri utakmice, a sastaju se Werder – Freiburg, Union Berlin – Bochum i Wolfsburg – Bayer.

Bundesliga, 28. kolo:

Eintracht – Borussia (M) 1-1 (Kolo Muani 83 / Hofmann 13)

Bayern – Hoffenheim 1-1 (Pavard 17 / Kramarić 71)

Leipzig – Augsburg 3-2 (Kampl 10, Werner 32, 35 / Maier 5, Vargas 82)

Köln – Mainz 1-1 (Ljubičić 51 / Ajorque 17)

Stuttgart – Borussia (D) 3-3 (Coulibaly 77, Vagnoman 84, Katompa Mvumpa 90+7 / Haller 26, Malen 33, Reyna 90+2)

Petak:

Schalke – Hertha 5-2 (Skarke 3, Buetter 13, 78, Terodde 48, Kaminski 90+2 / Jovetić 45+3, Richter 84)

1. Bayern 28 17 8 3 78-30 59
2. Borussia (D) 28 18 3 7 62-39 57
3. Leipzig 28 15 6 7 53-35 51
4. Union Berlin 27 15 6 6 42-30 51
5. Freiburg 27 13 8 6 39-36 47
6. Bayer 27 13 4 10 51-41 43
7. Eintracht 28 11 9 8 49-41 42
8. Mainz 28 11 9 8 46-39 42