Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

BUNDESLIGA: Premijerna pobjeda Augsburga, Jakić asistent

Nogometaši Augsburga ostvarili su premijernu pobjedu u novoj sezoni Bundeslige, u domaćem ogledu trećeg kola pobijedili su novog prvoligaša St. Pauli s 3-1.

Svi su pogoci postignuti u drugom poluvremenu. Wolf, ovoljetno pojačanje Augsburga iz dortmundske Borussije, postigao je prvi pogodak u 47. minuti, dok je Tietz u 66. povećao na 2-0. U 74. minuti je strijelac za goste bio Boukhaifa što je bio premijerni pogodak kluba iz Hamburga u novoj sezoni, ali premalo da se izbjegne poraz. Čak štoviše, u 96. minuti je Kadabayi postigao novi gol za domaći sastav i postavio konačnih 3-1. Asistent je za posljednji gol bio hrvatski igrač Kristijan Jakić.

Prvu pobjedu Augsburga tako su proslavili i hrvatski nogometaši, vratar Nediljko Labrović i Jakić, koji su odigrali cijelu utakmicu za domaćina.

Bundesliga, 3. kolo:

Augsburg – St. Pauli 3-1 (Wolf 47, Tietz 66, Kabadayi 90+6 / Boukhaifa 74)

Mainz – Werder (17.30 sati)

Subota:

Holstein Kiel – Bayern 1-6 (Gigović 82 / Musiala 1, Kane 7, 43, 90+1-11m, Remberg 13-ag, Olise 65)

Leipzig – Union Berlin 0-0

Hoffenheim – Bayer 1-4 (Berisha 37 / Terrier 17, Boniface 30, 75, Wirtz 72-11m)

Freiburg – Bochum 2-1 (Adamu 58, 61 / Boadu 45)

Wolfsburg – Eintracht 1-2 (Baku 76 / Marmoush 30, 82-11m)

Borussia (M) – Stuttgart 1-3 (Plea 27 / Undav 21, Demirović 57, 61)

Petak:

Borussia (D) – Heidenheim 4-2 (Malen 11, Adeyemi 17, 41, Can 90+3-11m / Pieringer 39, Breunig 74-11m)