Andrej Kramarić / Foto: Fenix (SIM)

BUNDESLIGA: Poraz Eintrachta u Kölnu, pogodak Kramarića u gostujućoj pobjedi Hoffenheima u Wolfsburgu

U susretu 23. kola njemačkog nogometnog prvenstva Köln je pobijedio Entracht sa 1-0 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih pet međusobnih susreta.

Köln je bio bolja momčad, s većim posjedom lopte, te više prilika, a na koncu je presudio pogodak Anthonyja Modestea u 84. minuti. Kristijan Jakić je odigrao cijeli susret za gostujući sastav.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić postigao je pobjednički pogodak za Hoffenheim koji je u susretu 23. kola njemačkog prvenstva na gostovanju porazio Wolfsburg sa 2-1.

Bio je to njegov četvrti pogodak ove sezone, te drugi protiv Wolfsburga. Naime, hrvatski napadač je bio strijelac i u njihovom prvom susretu ove sezone u kojem je Hoffenheim slavio sa 3-1.

Wolfsburg je poveo u 36. minuti golom Jonasa Winda, no gosti su u nastavku susreta uspjeli okrenuti rezultat. Jacob Bruun Larsen je izjednačio u 73. minuti, a samo pet minuta kasnije Kramarić je pogodio za pobjedu.

Bila je to druga uzastopna pobjeda Hoffenheima nakon što je vezao tri poraza.

Stuttgart je do posljednjih trenutaka susreta držao tri važna boda u borbi za prvoligaški spas, no Bochum je u četvrtoj minuti nadoknade zabio za 1-1.

Domaćin je poveo u 56. minuti nakon autogola Armela Bella-Kotchapa, a izjednačio je Eduard Lowen u četvrtoj minuti nadoknade iz kaznenog udarca. Za Stuttgart je cijeli susret odigrao Borna Sosa.

Freiburg je na gostovanju pobijedio Aigsburg sa 2-1, a sve najvažnije se dogodilo u prvih 26 minuta.

Nils Petersen je u 4. minuti zabio za vodstvo gostiju, izjednačio je Michael Gregoritsch u 17. minuti, a pobjedu Freiburgu osigrao je pogodak Nice Schlotterbecka u 26. minuti.

Arminija je golom Masaye Okugawe u 53. minuti pobijedila Union Berlin sa 1-0.

Večeras se još sastaju Koln – Eintracht, dok su u nedjelju na rasporedu još tri utakmice Bayern – Greuther Furth, Borussia Dortmund – Borussia Moenchengladbach, te Hertha Berlin – RB Leipzig.

Na ljestvici vodi Bayern sa 52 boda, Borussija Dortmund ima 46, a Bayer Leverkusen 41 bod.

Zadnje dvije pozicije koje direktno vode u niži rang natjecanja drže Stuttgart sa 19 i Greuther Furth sa 13 bodova. Augsburg na 16. mjestu, koje vodi u dodatne kvalifikacije, ima 22 boda.

REZULTATI
Wolfsburg - Hoffenheim 1-2 (Wind 36 / Larsen 73, KRAMARIĆ 78)
Arminia - Union Berlin 1-0 (Okugawa 53)
Stuttgart - Bochum     1-1 (Bella-Kotchap 56-ag / Lowen 90+4-11m)
Augsburg - Freiburg    1-2 (Gregoritsch 17 / Petersen 4, Schlotterbeck 26)
Köln - Eintracht       1-0 (Modeste 84)

U petak:
Mainz - Bayer Lev.     3-2 (Martin 57, Boetius 84, Ingvartsen 88 / Schick 35, Alario 74)