Detalj s utakmice u Leipzigu (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (N. Kalaica)

BUNDESLIGA: Pobjede Eintrachta i Borussije (D), Leipzig u gostima deklasirao Gruether Fürth

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 26. kola njemačke Bundeslige RB Leipzig je s visokih 6-1 svladao domaći Gruether Fuerth.

Domaća momčad je povela u 4. minuti pogotkom Lewelinga, a to je razljutilo goste pa su im do kraja utakmice napunili mrežu. Šest različitih igrača postizalo je pogotke: Andre Silva (17), Forberg (32), Laimer (35), Henrichs (45), Simakan (59) i Nkunku (69).

Joško Gvardiol je bio u početnoj postavi RB Leipziga i igrao je do 59. minute.

RB Leipzig je sa 44 boda došao na četvrto mjesto, a isti broj bodova imaju Freiburg i Hoffenheim uz lošiju gol-razliku. Jedan bod više ima trećeplasirani Bayer Leverkusen.

Borussia Dortmund pred svojim je navijačima s minimalnih 1-0 pobijedila Arminiju Bielefeld i tako smanjila zaostatak za vodećim Bayernom na sedam bodova uz utakmicu manje.

Marius Wolf je u 21. minuti zatresao mrežu gostiju, što je bilo dovoljno za pobjedu jer je Borussijina obrana uspjela odigrati utakmicu bez primljenog pogotka. U toj je obrani svoje mjesto od prve do posljednje minute imao i povremeni hrvatski reprezentativac Marin Pongračić.

Eintracht je u Frankfurtu preokretom došao do pobjede nad Bochumom. Gosti su poveli u 19. minuti pogotkom Poltera. Izjednačenje je donio autogol Mašovića u 46. minuti, a pobjedu domaćoj momčadi donio je Kamada u 52. minuti.

Kristijan Jakić je bio u početnoj postavi Eintrachta i igrao do 87. minute.

Eintracht je pobjedom došao na 9. poziciju sa 37 bodova, a Bochum je sa 32 boda na 11. mjestu.

Nogometaši Koelna slavili su na gostovanju u Leverkusenu sa 1-0 i tako zaoštrili borbu za mjesta koja vode u Ligu prvaka. Pobjednički pogodak postigao je Schindler u 67. minuti.

Koeln je desetom pobjedom u sezoni došao do 39 bodova i nalazi se na sedmoj poziciji. Bayer je sedmim prvenstvenim porazom ostao na trećem mjestu i samo bod ispred Freiburga i Hoffenheima.

Njemačka - 26. kolo
Bayer L. - Koeln         0-1 (Schindler 67)
Borussia D. - Arminia    1-0 (Wolf 21)
Eintracht - Bochum       2-1 (Mašović 46-ag, Kamada 52 / Polter 19)
G. Fuerth - RB Leipzig   1-6 (Leweling 4 / An. Silva 17, Forsberg 32, Laimer 35, Henrichs 45, Simakan 59, Nkunku 69)

Odigrano u subotu:
Borussia M. - Hertha     2-0 (Plea 24, Ginter 59)
Freiburg - Wolfsburg     3-2 (Grifo 7, 44, Schlotterbeck 87 / Kruse 52, Arnold 84)
Hoffenheim - Bayern      1-1 (Baumgartner 32 / Lewandowski 45+3)
Union B. - Stuttgart     1-1 (Awoniyi 41 / Kalajdžić 90)