Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

BUNDESLIGA: Pobjede Bayerna i Bayera

Bayer Leverkusen i Bayern München pobijedili su u 20. kolu Bundeslige Darmstadt (2-0) i Borussiju Mönchengladbach (3-1), tjedan dana prije ključnog, međusobnog dvoboja u prvenstvu.

Bayer Leverkusen je i dalje neporaženi lider u Bundesligi, sa 16 pobjeda i 4 remija, te zadržava dva boda prednosti u odnosu na Bayern München.

Igrači Xabija Alonsa dominirali su na travnjaku “fenjeraša” Darmstadta zahvaljujući dva gola Nigerijca Nathana Telle (33. i 52.). Josip Stanišić je igrao cijelu utakmicu za Apotekare, a kod domaćih su Josip Maglica i Bartol Franjić igrali po 81 minutu. Lovro Zvonarek ostao je na klupi Bayerna.

Bayern Thomasa Tuchela je imao više problema protiv neugodne Borussije (M). Gladbach je poveo preko Nice Elvedija (35), ali je prije odmora izjednačio Aleksandar Pavlović (45). U drugom dijelu su za Bayern zabijali Harry Kane (70) i Matthijs De Ligt (86). Kane je zabio svoj 24. bundesligaški gol ove sezone, a tijekom sezone 2007./08. Luca Toni zabio je isto toliko golova, što je rekord bavarskog kluba za prvu sezonu pod bojama Bayerna.

Bochum i Augsburg su odigrali 1-1, a za goste je Kristijan Jakić igrao 81 minutu.