Andrej Kramarić u dresu Hoffenheima / Foto: Fenix (SIM)

BUNDESLIGA: Pobjeda Hoffenheima, pogodak Kramarića

Vrlo važnu pobjedu ostvarili su nogometaši Hoffenheima koji su u posljednjem susretu 26. kola Bundeslige, u gostima, pobijedili Werder iz Bremena s 2-1.

Nakon uspavanke u prvom poluvremenu Hoffenheim je utakmicu riješio početkom drugog dijela. Tada je, u 50. i 52. minuti, postigao dva gola koja su trasirala put prema tri boda.

Prvi pogodak na susretu dao je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić koji je u 50. minuti iz blizine, glavom, zatresao suparničku mrežu, a odmah nakon toga u strijelce se upisao i Baumgartner na isti način, također glavom. Kramarić je došao do osmog pogotka ove sezone u Bundesligi, a odigrao je cijelu utakmicu u Bremenu.

No, Werder je smanjio u 76. minuti golom Piepera te je sve do kraja prijetio novim pogotkom koji se ipak nije dogodio. U 94. minuti je sudac dosudio jedanaesterac za Werder, ali je odluka povučena nakon pregleda VAR-a.

Hoffenheim je tako pobijedio drugi put u nizu u Bundesligi, a prije toga je imao, pak, sedam prvenstvenih poraza u nizu. Važnu je pobjedu Hoffenheim ostvario u borbi za bijeg od opasne zone makar je unatoč tri osvojena boda ostao na 15. mjestu.

Bundesliga, 26. kolo:

Werder – Hoffenheim 1-2 (Pieper 76 / Kramarić 50, Baumgartner 52)

Koeln – Borussia (M) 0-0

Subota:

Leipzig – Mainz 0-3 (Ingvartsen 9, Ajorque 57, Kohr 67)

Union Berlin – Stuttgart 3-0 (Becker 51, Behrens 65, Haraguchi 68-ag)

Freiburg – Hertha 1-1 (Grifo 52 / Ngankam 77)

Wolfsburg – Augsburg 2-2 (Waldschmidt 83,, Nmecha 90+6 / Arnold 2-ag, Berisha 32)

Schalke – Bayer 0-3 (Frimpong 50, Wirtz 61, Azmoun 90+1)

Bayern – Borussia (D) 4-2 (Kobel 13-ag, Mueller 18, 23, Coman 50 / Can 72-11m, Malen 90)