Igrači Mainza / (ILUSTRACIJA) / Foto: Preslik Twitter M05

BUNDESLIGA: Mainz uzeo tri boda u Mönchengladbachu

Nogometaši Mainza pobijedili su Borussiju u Mönchengladbachu s 1-0, u posljednjem susretu 5. kola Bundeslige.

Prijelomni trenuci dvoboja dogodili su se na početku drugog poluvremena. Prvo je u 53. minuti isključen iz igre domaći Japanac Itakura, dok je dvije minute kasnije postignut jedini pogodak. Strijelac za tri boda Mainza bio je Aaron Martin.

Mainz se popeo na peto mjesto ljestvice, dok je Borussia (M) deveta nakon što je upisala prvi poraz u sezoni.

Ranije su tijekom nedjelje igrači berlinske Herthe upisali prvu pobjedu u novoj sezoni nakon što su u gostima bili bolji od Augsburga s 2-0. Dvojica hrvatskih nogometaša, Filip Uremović i Ivan Šunjić, odigrali su cijelu utakmicu za goste iz Berlina.

Bundesliga, 5. kolo:

Borussia (M) – Mainz 0-1 (Martin 55)

Augsburg – Hertha 0-2 (Lukebakio 57, Richter 90+3)

Subota:

Eintracht – Leipzig 4-0 (Kamada 16, Rode 22, Tuta 67, Borre 84-11m)

Bayer – Freiburg 2-3 (Demirbay 16, Schick 65 / Ginter 48, Gregoritsch 50, Doan 71)

Union Berlin – Bayern 1-1 (Becker 12 / Kimmich 15)

Wolfsburg – Koeln 2-4 (Nmecha 2, 79 / Ljubičić 22, Paulo Otavio 31-ag, Kainz 45+2-11m, Adamyan 81)

Bochum – Werder 0-2 (Fuellkrug 86, 90+2-11m)

Stuttgart – Schalke 1-1 (Fuehrich 18 / Terodde 21)