U udarnoj momčadi Augsburga su se našla dvojica hrvatskih igrača, vratar Nediljko Labrović i Kristijan Jakić koji je zamijenjen u 62. minuti.

Utakmica je počela šokantno za Augsburg jer su gosti nakon petnaest minuta imali dva gola prednosti. Sieb je zabio u 13., a Burkardt u 15. minuti. Vratio se Augsburg u igru u 25. minuti nakon što je Schlotterbeck pogodio suparničku mrežu, a uskoro nakon toga su uslijedili novi povoljni događaji za domaćina. U 33. i 35. je žute kartone zaradio Amiri i Mainz je ostao s desetoricom.

Unatoč igraču manje Mainz je u 49. minuti opet došao do dva gola prednosti, a novi je pogodak ovog petka dao Burkardt. Augsburg se vratio u 57. kada je Essende pogodio za 2-3, ali je isti igrač pocrvenio u 70. pa su se snage ponovno ujednačile na travnjaku.

Do kraja se rezultat više nije mijenjao i Mainz je time preskočio večerašnjeg suparnika na ljestvici.

U subotu se sastaju Heidenheim – Freiburg, Werder – Bayern, Union Berlin – Hoffenheim, Bochum – Holstein Kiel i Eintracht – Borussia (M), dok su nedjeljni parovi Bayer – Wolfsburg, Stuttgart – Borussia (D) i St. Pauli – Leipzig.