Andrej Kramarić pruža odlične igre u TSG Hoffenheim / Foto: Twitter TSG Hoffenheim

BUNDESLIGA: Kramarićev gol pokrenuo Hoffenheim prema pobjedi

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić poveo je Hoffenheim do pobjede u 7. kolu njemačke Bundeslige, u kojem su pred svojim navijačima svladali posljednjeplasirani Bochum sa 3-1 (1-0).

Kramarić je u 11. minuti s ruba kaznenog prostora pogodio suparničku mrežu za vodstvo njegove momčadi. Još je u dva navrata tijekom prvog poluvremena bio u prilikama, ali je jednom poslao loptu pokraj vratnice, a drugi put pogodio prečku.

U 65. minuti Marius Bulter je udvostručio Hoffenheimovu prednost. No, Bochum je gotovo preokrenuo rezultat. U 76. minuti je Cristian Gamboa smanjio na 2-1, a u 89. minuti dosuđen je kazneni udarac za goste. No, slabašan udarac Lukasa Daschnera obranio je Oliver Baumann.

U petoj minuti sučevog dodatka, minutu nakon što je Kramarić napustio igru, Haris Tabaković je postavio konačnih 3-1, čime je Hoffenheim prekinuo niz od pet utakmica bez pobjede u domaćem prvenstvu. Sa sedam bodova Hoffenheim je došao na 14. poziciju, a Bochum je s jednim bodom ostao na začelju ljestvice.

Prvak Bayer došao je preokretom do pobjede na domaćem terenu. “Apotekari” su sa 2-1 svladali Eintracht koji je poveo golom Omara Marmousha (16-11m) iz kaznenog udarca. Prethodno je u 9. minuti Victor Boniface propustio realizirati jedanaesterac za Bayer.

Momčad iz Leverkusena je izjednačila u 25. minuti golom Roberta Andricha, a Boniface se za promašeni penal iskupio u 72. minuti, kad je glavom postigao pobjednički pogodak. Bayer je sa 14 bodova privremeno došao na četvrto mjesto, preskočivši Eintracht koji je ostao na 13 bodova.

Hrvatski reprezentativac Igor Matanović ostao je na klupi za pričuve momčadi iz Frankfurta.

Freiburg je triput uspio nadigrati obranu Augsburga u prvom poluvremenu i svladati hrvatskog reprezentativnog vratara Nediljka Labrovića, a strijelci su bili Vincenzo Grifo (34), Philipp Lienhart (37) i Christian Gunter (45+1). Gosti su preko Phillipa Tietza (65) uspjeli ublažiti poraz.

U početnoj postavi Augsburga bio je i Kristijan Jakić, ali je zamijenjen u poluvremenu.

S dva gola u prvom poluvremenu, koje su postigli Xavi Simons (20) i Willi Orban (37), RB Leipzig je slavio sa 2-0 na gostovanju u Mainzu i sa 17 bodova je izbio na vrh ljestvice Bundeslige s dva boda više od drugoplasiranog Freiburga.

Gabrijel Vidović je igrao za Mainz u završnici dvoboja, a ušao je u 87. minuti.