Andrej Kramarić (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

BUNDESLIGA: Kramarić strijelac u remiju Hoffenheima i Darmstadta, Mainz osvojio bod u Dortmundu

Nogometaši Hoffenheima su triput vodili pred svojim navijačima protiv Darmstadta, ali je momčad sa začelja ljestvice njemačke Bundeslige uspjela osvojiti bod odigravši 3-3.

Hoffenheim je poveo u 14. minuti, kad je Andrej Kramarić bio strijelac iz kaznenog udarca. Gosti su izjednačili u 23. minuti, kad je Bartol Franjić asistirao strijelcu Luci Pfeifferu. Ihlas Bebou je prvi od svoja dva pogotka postigao u 28. minuti za novo vodstvo domaće momčadi. Tim Skarke je izjednačio na 2-2 u 57. minuti, Bebou opet donio prednost Hoffenheimu u 66. minuti, a konačnih 3-3 je svojim drugim pogotkom postavio Skarke u 86. minuti.

Kramarić je igru napustio u 73. minuti, a samo dvije minute poslije je na drugoj strani Bartol Franjić doživio ozljedu zbog koje je morao biti zamijenjen. Matej Maglica je u istoj minuti ušao u igru kod Darmstadta.

Hoffenheim je s 24 boda privremeno došao na šesto mjesto, dok je Darmstadt sa 10 bodova još uvijek zadnji, ali je bodovno izjednačen s Koelnom, Mainzom i Union Berlinom, koji ima dvije utakmice manje.

Mainz je osvojio velik bod u Dortmundu, ponovivši priču iz zadnjeg kola prošle sezone, kad je taj neodlučeni ishod odnio Borussiji naslov prvaka.

Julian Brandt je u u 29. minuti donio vodstvo domaćoj momčadi, a konačnih 1-1 postavio je Sepp van den Berg u 43. minuti.

Borussia ima 27 bodova i dalje je na petom mjestu, a već četiri utakmice nije došla do prvenstvene pobjede uz tri remija i jedan poraz.

Dvoboj Werdera i RB Leipziga u Bremenu završio je 1-1. Lois Openda je u 47. minuti donio prednost gostima iz Leipziga, a u 75. minuti je Justin Njinmah pogodio za 1-1.

Njemačka - 16. kolo
Werder - RB Leipzig        1-1 (Openda 47 / Njinmah 75)
Borussia (D) - Mainz       1-1 (Brandt 29 / Van den Berg 43)
Hoffenheim - Darmstadt     3-3 (Kramarić 14-11m, Bebou 28, 66 / Pfeiffer 23, Skarke 57, 86)