BUNDESLIGA: Kristijan Jakić zabio u pobjedi Eintrachta, povijesno slavlje Fürtha

U posljednjem susretu 15. kola njemačkog nogometnog prvenstva Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Bayer Leverkusen sa 5-2, premda su gosti nakon 22 minute vodili sa 2-0.

“Apotekari” su sjajno ušli u dvoboj i već nakon 22 minuta igre vodili su 2-0 golovima Patrika Schicka (5, 22-11m).

Međutim, Eintracht je do kraja poluvremena uspio izjednačiti, a strijelci su bili Tuta (24) i Jesper Lindstrom (30). Domaćin je okrenuo rezultat u 50. minuti golom Evana N’Dicka, a u 66. je za 4-2 zabio Kristijan Jakić. Konačnih 5-2 postavio je Djibril Sow u 76. minuti. Jakić je za pobjednički sastav odigrao cijelu utakmicu.

U drugom nedjeljnom dvoboju Greuther Furth je pobijedio Union Berlin sa 1-0, a gol odluke zabio je Havard Nielsen u 55. minuti.

Furth je konačno upisao svoju prvu domaću pobjedu u Bundesligi u 24. pokušaju, u dvije sezone. U sezoni 2012/13. u 17 domaćih susreta Greuther Furth je upisao četiri remija i 13 poraza, a ove sezone, do ogleda protiv Uniona, remi i pet poraza.

Bavarski klub je prekinuo i niz od 12 uzastopnih poraza u Bundesligi, što je najduži niz poraza u povijesti lige.

Na ljestvici vodi Bayern sa 37 bodova, šest više od Borussie Dortmund. Bayer Leverkusen je treći sa 27 bodova, dok je Eintracht ovom pobjedom skočio na deveto mjesto sa 21 bodom.

REZULTATI:

G.Fürth - Union Berlin       1-0 (Nielsen 55)
Eintracht - Bayer Leverkusen 5-2 (Tuta 23, Lindstrom 30, N'Dicka 50, Jakić 66, Sow 76 / Schick 5, 22-11m)

U subotu:
Wolfsburg - Stuttgart        0-2 (Mavropanos 25, Forster 63)
Bayern - Mainz               2-1 (Coman 53, Musiala 74 / Onisiwo 21)
RB Leipzig - Borussia Mon.   4-1 (Gvardiol (21, André Silva 32, Nkunku 90+1, Henrichs 90+4 / Bensebaini 88)
Freiburg - Hoffenheim        1-2 (Schlotterbeck 21 / Raum 3, Richards 90+4)
Hertha Berlin - Arminia      2-0 (Jovetić 53, Selke 90+5)
Bochum - Borussia Do.        1-2 (Polter 40-11m / Brandt 85)