BUNDESLIGA: Freiburg opet drugi

Nogometaši Freiburga pobijedili su na svom terenu Union Berlin s 4-1 u susretu 15. kola Bundeslige, te su opet drugi na tablici.

Vodeći pogodak za domaće postigao je Vincenzo Griffo u četvrtoj minuti, a talijanski nogometaš pogodio je za drugi gol samo dvije minute kasnije. Berlinski klub mogao je smanjiti već u 10. minuti, ali je Robin Knoche iz jedanaesterca pogodio vratnicu. U 19. minuti gosti ostaju s igračem manje nakon crvenog kartona koji je dobio Diego Leyte, a Grifo je minutu kasnije postigao “hat-trick” iz jedanaesterca, a do kraja poluvremena, u prvoj minuti sudačke nadoknade, pogodak za domaće postigao je i Mihael Gregoritsch. Konačni rezultat postavio je Sven Michel iz jedanaesterca u 84. minuti.

Freiburg je na drugom mjestu tablice Bundeslige sa 30 bodova, dok je Union Berlin peti sa tri boda manje. Bundesliga se nastavlja krajem siječnja.

1. Bayern München 15 10 4 1 49:13 34
2. Freiburg 15 9 3 3 25:17 30
3. Leipzig 15 8 4 3 30:21 28
4. Eintracht Frankfurt 15 8 3 4 32:24 27
5. Union Berlin 15 8 3 4 24:20 27
6. Borussia Dortmund 15 8 1 6 25:21 25
7. Wolfsburg 15 6 5 4 24:20 23
8. Borussia Mönchengladbach 15 6 4 5 28:24 22