andrej kramaric
Radost Andreja Kramarića nakon zgoditka / Foto: Twitter TSG )

BUNDESLIGA: Eintraht upisao pobjedu nakon 9 kola, Kramarić strijelac u pobjedi Hoffenheima u Mönchengladbachu

Nogometaši Hoffenheima došli su do vrijedne pobjede u 13. kolu njemačke Bundeslige, a subotu su slavili sa 2-1 (0-1) na gostovanju u Moenchengladbachu, a prvi od dva pogotka za goste postigao je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić.

Iznimno uspješnu subotu gostujućih momčadi u ovom kolu okrunio je i Eintrach Frankfurt koji je, nakon 9 utakmica bez pobjede, sa 2-0 slavio u Augsburgu. Momčad iz Frankfurta povela je autogolom Frambergera (53), a konačnih 2-0 postavio je Ilsanker (87).

Borussia je povela u 34. minuti golom Stindla. Na sljedeći pogodak čekalo se do 75. minute, kad je Bebouov ubačaj Andrej Kramarić preciznim volejem pretvorio u izjednačenje. Četiri minute poslije domaća momčad ostala je bez jednog igrača, jer je Thuram isključen zbog pljuvanja suparnika. Hoffenheim je prednost iskoristio i u 86. minuti došao do pobjede pogotkom Ryana Sessegnona.

RB Leipzig je propustio priliku privremeno zasjesti na vrh, jer je na domaćem terenu odigrao samo 0-0 protiv Kölna.

Schalke je i 29. utakmicu zaredom ostao bez pobjede u Bundesligi. U Veltins Areni se osladila Arminia zahvaljujući pogotku Klosa (53). Momčadi iz Gelsenkirchena nije pomogla ni trenerska smjena, povratak Huuba Stevensa na klupu koja je postala ‘ukleta’.

Werder je do pobjede u Mainzu došao u 90. minuti pogotkom Dinkcija.

Od 18.30 sati na rasporedu je derbi 13. kola u kojem vodeći Bayer u Leverkusenu dočekuje Bayern u dvoboju za prvo mjesto nakon 13. kola.