BUNDESLIGA: Eintracht uzeo bod u Berlinu, Köln iznenadio Borussiju Dortmund dok je Bayern rutinski dobio Stuttgart

U 9. kolu Bundeslige nogometaši frankfurtskog Eintrachta uzeli su bod u Berlinu odigravši neriješeno 3:3 u kod Union Berlin. Portugalac Andre Silva postigao je dva, a Bas Dost jedan zgoditak za Eintracht, dok su strijelci za Union bili Andrich (2.) i Kruse (6.) i (82) minuta.

Nogometaši Kölna napravili su najveće iznenađenje povjedivši u Dortumdu momčad Borussiju Dortmund sa 2:1. Oba zgoditka za pobjedničku momčad postigao je Tunižanin Ellyes Skhiri u 9. i 60. Minuti dok je zgoditak za Borussiju u 74. minuti postigao Thorgan Hazard

Rezultat utakmice iz Dortmunda na ruku ide momčadi Bayerna koja je slavila na gostovanju u Stuttgarta s 3-1. Iako su domaćini poveli u 20. minuti preko Coulibalya, a Bavarci su preokrenuli rezultat i došli do sigurne pobjede zgoditcima Comana (38),  Lewandowskog (45+1) i Douglasa Coste (87).

Za momčad domaćina mladi hrvatski reprezentativac Borna Sosa je odigrao cijelu utakmicu.

Momčad Leipzig je doma s 2:1 savladala Arminiju Bielifeld zgoditcima Angelina (29) i Nkunkua (47) dok je zgoditak za goste postigao Fabian Klos u 75. minuti.

Augsburg i Freiburg su podijelili bodove u Augsburgu u utakmici u kojoj su gosti vodili do 80. minute kada je izjednačio Vargas. Zgoditak za Freiburg postigao je Grifo u 64. Minuti.

U večernjoj utakmici Borussije je u Mönchengladbachu pobijedila Schalke s 4-1. Tim porazom momčad iz Gelsenkirchena ostala je prikovana za dno ljestvice sa samo 3 boda. Schalke je i dalje bez prvenstvene pobjede više od 11 mjeseci ili bez pobjede 25 utakmica u nizu.