BUNDESLIGA: Eintracht u Frankfurtu izgubio od Mainza, Bayern u Leverkusenu razbio Bayer

U 30. kolu Bundeslige frankfurtski Eintracht je doživio gorak poraz od susjeda iz Mainza koji je s tri nova boda lakše diše u borbi za opstanak.

Nakon osvajanja bodova u prošlom kolu Bremenu protiv Werdera, očekivalo se da momčad austrijskog trenera Adija Hütter nastavi seriju dobrih igara i osvajanja bodova. No, momčad Mainza od početka je znala što hoće i zasluženo osvojola bodove u praznoj Commerzbank Areni. Zgoditke za Mainz su postigli Moussa Niakhate u 43. i Pier Kunde u 77. Minuti.

Na Bay Areni u Leverkusenu prvak Bayern je slavio uvjerlivim rezultatom 2:4. Iako su domaćini prvi poveli u 9. minuti preko Lucasa Alaria, Bayern je najprije serijom od tri zgoditka (Coman (27), Goretzka (42), Gnabry (45) na odmor otišao rezultatom 1:3. U drugom dijelu vodstvo Bavaraca je povećao Robert Lewandowski u 66. minuti. Poraz domaćina ublažio je 17-godišnji Florian Wirtz u 89. minuti. Tim pogotkom Wirtz je postao najmlađi strijelac u povijesti Bundeslige.

Fortuna je u Düsseldorfu podijelila bodove sa Hoffenheimom. Sve je dobro krenulo za Fortuna koja je nakon vodstva od 1:0 u 5. minuti igre od 9. minute igrala s igračem više jer je gostujuće ljevi branič igrač Benjamin Hubner zaradio crveni karton u 9. minuti. To nije omelo momčad Hoffenheima koja u 16. i 61. minuto dolazi do dva zgoditka i vodstva od 2:1. Konačan rezultat na 2:2 postavlja Rouwen Hennings u 76. minuti kojim Foruna stiže do prijepo potrebnog boda.

Od ozljede oporavljeni hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić igrao je od 71. minute za Hoffenheim.

U Leipzigu, RB Leipzig nije uspio savladati davljenika Padeborn kojemu je bod u 92. minuti donio zgoditak Christiana Strohdiecka. Bivši igrač Dinama Dani Olmo igrao je za Leipzig do 65. minute.