Navijači Borussije Dortmund (ILUSTRACIJA) / Foto: Twitter (BD)

BUNDESLIGA: Eintracht izgubio u Leverkusenu, Borussia (D) bolja od Union Berlina, Bayern u gostima savladao Freiburg

Četiri dana nakon što ih je Freiburg izbacio u četvrtfinalu njemačkog Kupa na njihovoj Allianz Areni, nogometaši Bayerna su uzvratili minimalnom 1-0 pobjedom na Europa-Park stadionu u dvoboju 27. kola Bundeslige i tako se zadržali na vrhu ljestvice.

Pobjedu Bavarcima donio je Nizozemac Mathijs de Light u 52. minuti na asistenciju Jamala Musiale.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić je ušao u igru tek u sučevom dodatku, kad ga je Bayernov trener Thomas Tuchel koristio kao taktičku zamjenu.

Bayern se sa 58 bodova zadržao na vrhu ljestvice, a njegova prednost pred drugoplasiranom Borussijom Dortmund je i dalje dva boda, nakon što su “žuto-crni” sa 2-1 svladali Union Berlin na svom Signal Iduna Parku.

Donyell Malen je u 28. minuti doveo Borussiju u vodstvo, da bi u 61. minuti izjednačio Kevin Behrens. Konačnih 2-1 postavio je Youssoufa Moukoko u 79. minuti.

Josip Juranović je za goste odigrao cijelu utakmicu. Union Berlin je sa 51 bodom i dalje na trećem mjestu sa četiri boda više od Freiburga koji je još uvijek četvrti. Na petom je mjestu RB Leipzig sa 45 bodova, ali i utakmicom manje.

Na šesto mjesto probio se Bayer koji je u Leverkusenu svladao Eintracht s 3-1. Domaći su poveli već u 10. minuti golom Aminea Adlija, a u 34. minuti je za 2-0 strijelac bio Moussa Diaby. Djibril Sow je u 74. minuti smanjio na 2-1, da bi pobjedu Bayera potvrdio Sardar Azmoun u petoj minuti sučevog dodatka.

Kristijan Jakić je odigrao cijelu utakmicu za Eintracht koji je potisnut na sedmo mjesto sa 41 bodom koliko ima i Mainz koji je pred svojim navijačima odigrao 2-2 protiv Werdera, iako je dvaput vodio.

Sva četiri pogotka su pala u zadnjih 10 minuta utakmice. U 85. minuti je Ludovic Ajorque pogodio za 1-0 domaće momčadi, da bi u 87. minuti izjednačio Jens Stage. Kad je u trećoj minuti sučevog dodatka Nelson Weiper donio novo vodstvo Mainzu, činilo se da je domaća momčad pobijedila. No, Niclas Fullkrug je u petoj minuti dodatka pogodio za konačnih 2-2 i donio bod Werderu koji je sa 32 boda na 11. mjestu.

Augsburg je poražen pred svojim navijačima sa 3-1 od Koelna. Gosti su već nakon 16 minuta vodili sa 2-0 golovima Ellyesa Skhirija (7) i Erica Martela (16). Ruben Vargas je u 29. minuti smanjio zaostatak Augsburga, da bi konačnih 3-1 postavio Linton Maina u 59. minuti.

Dion Drena Beljo je odigrao cijelu utakmicu za Augsburg, a David Čolina je igrao od 65. minute.

Koeln se pobjedom probio na 12. mjesto s 31 bodom, a Augsburg je trenutačno 13. sa 29 bodova.

Njemačka - 27. kolo
Augsburg - Koeln          1-3 (Vargas 29 / Skhiri 7, Martel 16, Maina 59)
Bayer (L) - Eintracht     3-1 (Adli 10, Diaby 34, Azmoun 90+5 / Sow 74)
Borussia (D) - Union      2-1 (Malen 28, Moukoko 79 / Behrens 61)
Freiburg - Bayern         0-1 (de Ligt 52)
Mainz - Werder            2-2 (Ajorque 86, Weiper 90+4 / Stage 87, Fullkrug 90+5)